Google Fotoğraflar Uzantı Güncellemesi!

hackeray

İçerik Editörü
Katılım
15 Ara 2018
Mesajlar
25
Çözümler
1
Tepki
7
Google Fotoğraflar artık desteklenmeyen video formatları için sınırsız depolama alanı sunmuyor

Günlük hayatta büyük bir çoğunluğumuzun kullandığı fotoğraf depolama hizmetlerinde kolaylık sunan Google Fotoğraflar’a hepimizin aşikâr olduğu gerçek .Google Fotoğraflar artık desteklenmeyen video biçimlerini yüklemenize ve sunduğu ücretsiz sınırsız depolama alanından faydalanmanıza izin vermeyecek. Şirketin bu hafta başında bir destek duyurusunda bulunması, bazı kullanıcılar tarafından ilk kez fark edildi. Çoğu kullanıcıyı etkilemeyecek küçük bir değişiklik. Google Fotoğraflar, şu video formatlarını zaten desteklemektedir:

.mod , .mpg, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts ve. mkv dosyaları,

Bu güncelleme nedeniyle , Google Fotoğraflar'ın bazı RAW ve VOB dosyalarını desteklemediği; biçimler olarak göze çarpmaktadır. Dolayısıyla, hariç tutulan biçimleri kullanırsanız, depolama alanınızı daha yakından kontrol etmeli veya Google One için biraz fazladan ödeme yapmaya hazır olmalısınız .Google Fotoğraflar'a nasıl hakim olunur?

Birkaç hafta önce fotoğraf kitaplığımı Google Fotoğraflar'a yükledim. Şimdiye kadar, bu harika bir şeydi. Tam çözünürlüklü fotoğraflar yükleyebilmek için depolama ücreti isteniyor; ücretsiz sınırsız depolama sadece “optimize” görüntülere izin veriyor (sıkıştırılmış). Yıllardır kullandığım iCloud Fotoğraf Kitaplığı ,mutlaka kötü olmasada; Google Fotoğraflar'da ki arama yetenekleri, Apple'ın bu noktada toplayabileceği her şeyi geride bırakıyor.

Google Fotoğraflar kesinlikle çoğu insan için kullanılmaya değerdir ve sınırsız depolama alanınıza birkaç popüler olmayan formatı yükleme imkanını kaybetmeniz, muhtemelen bunu değiştirmeyecektir.

Google-Photos.jpg
 
Üst Alt