Google Family Link Nedir, Nasıl Kullanılır ve Ne İşe Yarar?

scrop

Eski üye
Tepki
4

Google Family Bağlantı Nedir, Iyi mi Kullanılır ve Ne İşe Yarar?​

Google Family Link Nedir

Google tarafınca sunulan birçok hizmet olmakla birlikte, bunlardan bir tanesi de Google Family Bağlantı olarak bilinmektedir. Bu kapsamda Android işletim sistemi kullanan evlatların, söz mevzusu aygıt üstünde gerçekleştirmiş olduğu tüm işlemler kolaylıkla takip edilebilir.

Akıllı telefonların geliştiği günümüzde, birçok çocuk da gerek kendi, gerekse ebeveynlerinin cihazları üstünden Android ve IOS işletim sistemlerini kullanmaktadır. Her ne kadar çoğu zaman oyun oynanıp, videolar izlense de aileler oldukça naturel ve haklı olarak onların neler yaptığını bilmek ister. Zira bazı durumlarda müdahale etmek gerekebilir.

Burada devreye giren uygulama, Google Play Store ve App Store üstünde bulunan uygulamalara bir engelleme getirerek sizlere destek sağlar. Böylece onların işlemlerini hem denetim, hem de takip edebilirsiniz.

Google Family Bağlantı Ne İşe Yarar?​

Google Play Store üstünde oldukça sayıda uygulama vardır. Sadece bunlardan bazıları, çocuklar için uygun olmayabilir. Her ne kadar aileler onları denetim etmeye çalışsa da günlük yaşam buna daima izin vermez. Zira her çocuk bir halde yalnız kalmış olarak, onlara giriş yapabilir.

Aileler de bu benzer biçimde durumlara karşı ne yapabileceğini devamlı düşünür. Bu mevzuda Google Family Bağlantı size tam anlamıyla denetim sağlar. Böylece,

1. Çocuğunuzun hangi sitelere baktığını öğrenmeniz,
  2. İnternette ne yaptığına bakmanız,
  3. Kilitleme ve filtreleme uygulamanız,
  4. Google Play Store üstünde hangi uygulamayı indirdiğini görmeniz,
  5. Google Play Store üstündeki bir uygulamayı engellemeniz,
  6. Günlük saat uygulaması getirmeniz,

Mümkündür. Dolayısıyla siz evde olmasanız bile çocuğunuzun zararı olan uygulamalara girmediğinden güvenli olabilir, kaç saat geçirdiği mevzusunda tüm endişelerinize son verebilirsiniz. Uygulama oldukça ergonomik olup, evladınız sizin engellediğiniz bir uygulamaya erişmeye çalıştığınız anda kilitler.

Ebeveyn olarak onay vermezseniz açılmaz. Eğer günlük kullanma süresi dolarsa, Family Bağlantı aleti derhal kilitler. Böylece oldukça kullanışlı yapısı vardır.

Google Family Link Nedir

Google Family Bağlantı Hangi Sistemlerde Kullanılabilir?​

Günümüzde aplikasyonlar belirli işletim sistemlerine nazaran uyarlanır. Dolayısıyla Android için olan bazı uygulamalar, IOS işletim sistemlerine sunulmayabilir. Sadece bazı firmalar her ikisine yönelik seçenek sunar.

Bu bakımdan bu uygulama her ikisinde de kullanılabilen yapıya haizdir. Dolayısıyla IOS işletim sistemi kullananlar, endişelenmeden yükleyebilir.

Google Family Bağlantı Iyi mi Kurulur?​

Her ne kadar Family Bağlantı iyi mi kurulur oldukça zor olarak da düşünülse, oldukça pratiktir. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa sürede netice bulabilirsiniz;

1. https://families.google.com/intl/tr/familylink/ adresine girin.
  2. Ekranın sağ üst köşesinde uygulamayı yükle adlı mavi bir buton vardır. Buna tıklayın.
  3. Oluşturulan minik menüden IOS ya da Android simgesini seçin. Bu sizi ilgili market uygulamasına yönlendirir.

Peşinden tek yapmanız ihtiyaç duyulan buradan yüklemektir. Buna ek olarak App Store ve Google Play Store’a girerek uygulamanın adını aratırsanız, kolay bir halde bulabilirsiniz. Market uygulamalarında yükle dedikten sonrasında tüm işlemler otomatik olduğundan, APK dosyalarında olduğu benzer biçimde hususi bir kurulum bulundurmaz.

Google Family Bağlantı Iyi mi Kullanılır?​

Uygulamanın sunmuş olduğu en büyük avantajlardan biri de oldukça minik boyutta olmasıdır. Dolayısıyla cihazlarınızda probleme niçin olacak uygulamalar içinde değildir. Ek olarak çocuğunuzun güvenliği için boyutun da mühim olmadığı unutulmamalıdır.

Oldukça kolay bir kullanıma haiz olan Family Bağlantı, https://families.google.com/families adresi üstünden kolaylıkla yönetilebilir. Böylece evde olmasanız bile ergonomik bir halde yönetmeniz mümkündür.

Eğer bilgisayara erişimiz yoksa bile Google Play Store ve App Store üstünden indirdiğiniz uygulamanın sembolüne dokunarak, denetim etmeniz mümkündür. Kullanıcı deneyimini arttıran yapısıyla zorluğu bulunmaz.

Üst Alt