Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Google Adsense'de Kazandıran İpuçları

  Mesut

  Moderator
  Makale Yazarı
  Katılım
  19 May 2021
  Forum
  73
  Tepki
  7
  Puan
  7
  Yaş
  17
  Konum
  İstanbul/Türkiye
  Meslek
  Öğrenci
  1623324850100.png


  Blog yazarları çok iyi bilirler ki, bloglar reklamsız olmaz. Reklam kaynaklarının en başında da Google Adsense gelir.


  Adsense reklamlarını sitenize eklediğinizde, sitenize gelen ziyaretçiler ilgisi çeken reklamlara tıklarlar ve böylelikle sizde para kazanırsınız.


  Asıl konu bu noktada başlıyor. Her ziyaretçi reklama tıklamıyor ya da her tıklamaya para kazanamıyoruz.
  İşte burada yapacağımız birkaç ufak değişiklikle, ziyaretçilerin tıklamasını sağlayabilir ve kazancımızı arttırabiliriz.

  İlk önce reklamların kategori ayarlamasını yapmalıyız. Bloğumuz (ya da sitemiz) hangi konuda ise reklam konuları da o konuya paralel olmalı. Örneğin benim bloğumda webmaster ve para kazanma konuları işlendiği için; ++++++lik, din, siyaset, kilo verme gibi konuları içeren reklamlar tıklanmıyor. Çünkü bu bloğa girenler webmaster konularıyla ilgilendiği için, tıkladığı reklamlarda paralel konulardaki reklamlar oluyor.

  1623324873701.png


  Bu sebeple bloğunuzun içeriğine ters düşen reklam kategorilerini engellemelisiniz. Adsense'nin yeni arayüzünde reklamları engelle sekmesi, hassas kategoriler bölümünden istediğiniz reklam kategorilerini yasaklayabilirsiniz.


  Bir diğer nokta ise reklam görüntüleri. Eğer reklamı koyduğunuz yerde resim ve videolarınız var ise sadece metin reklamları seçiniz. Ya da metinlerin olduğu yere reklam ekliyorsanız görsel içerikli reklamları seçiniz.


  Reklamların dikkat çekmesi için renkleri de çok önemlidir. Benim düşüncem bloğun şablon rengi ne renk ise reklamın renginin ona zıt bir renk olması. Böylelikle reklam dikkat çekecektir.


  Ama bazı blog yazarları arkadaşlarım ise bloğun şablon rengiyle, reklamın renginin aynı olması gerektiğini düşünüyorlar. Böylece bloğu okurken reklamda bloğun bir parçası gibi tıklanma kazanacaktır diye düşünüyorlar. O yüzden burada tercih sizin. Size iki farklı görüşü sundum. Hangisi sizin aklınıza yatıyorsa onu uygularsınız.


  Reklamların bulunduğu yerde çok önemlidir. Kıyıda köşede kalmış bir reklam dikkat çekmeyebilir. O yüzden göz önünde bulunacak yerde ve büyüklükte olmasına, gerekirse konu aralarına eklemeye özen gösterin.


  Eğer sizinde Adsense gelirini arttırmayla ilgili değişik fikirlerinizi varsa burada bizimle paylaşabilirsiniz.
   

  netquin

  WebmasterForum Moderatör
  Moderator
  Katılım
  12 Tem 2020
  Forum
  526
  Tepki
  243
  Puan
  42
  Konum
  İnternet
  Meslek
  WebmasterForum Moderatör
  Paylaşım için teşekkürler :)
   
  instagram takipçi satın al smm panel instagram takipçi satın alma fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst Alt