Flutter ile geliştirdiğim ilk uygulama

Tepki
1
Merhaba arkadaşlar. Daha önceleri web alanında yazılımlar geliştiriyorduk ama artık mobil uygulamalar da geliştirme kararı aldık. Daha önceden Java ile android app geliştirme konusunda ufak bir çalışmam olmuştu ama piyasa koşulları gereği pek üzerine düşememiştim. Artık fikir değiştirdim ve mobil dünyaya açılıyorum. Bu amaçla birkaç tane eğitim amaçlı açık kaynaklı mobil uygulamalar geliştirme kararı aldım. İlk uygulamam bir duvar kağıdı değiştirme uygulaması.

Play store: Duvar Kağıdı - Apps on Google Play
Github Admin Panel: kodmanyagha/wallpaper-admin
Github Flutter App: kodmanyagha/wallpaper-flutter

Uygulama Pexels'ten imajları alıp kategoriler halinde veritabanına indiriyor. Pexels bir adet API key verdiği için her uygulamaya aynı API key'i koyamazdım bu yüzden sunucuda çalışan bir servis yazdım ve bir API key ile birden fazla uygulamaya hizmet sunabiliyorum. Pexels'in limitlerinden de kurtulmuş oluyoruz bu şekilde.

Uygulamayı indirip değerli yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım.

Yakın gelecekte yapmayı planladığım uygulamalar:
  • Bitcoin ve altcoin anlık fiyat ve grafik gösteren uygulama.
  • Kiralık ev, ev arkadaşı bulma uygulaması (facebookta antalya ve izmir için toplamda 25bin kişilik gruplarım var)
  • hizlihaber.net domainim için bir haber uygulaması (henüz site tam anlamıyla yayında değil ama en kısa zamanda yayına alacağım inş)
Ayrıca PHP, Laravel, Symfony, Flutter ve Java ile ilgili sormak istediğiniz birşey varsa konu altında yada kendi konunuzda cevap vermekten memnuniyet duyarım.

Cümleten iyi forumlar.

Webby

Php laravel developer
Yazılım Uzmanı
Tepki
142
Güzel çalışma başarıların devamını dilerim

Üst Alt