Facebook'ta Mark Zuckerberg Devri Kapanıyor Mu?

Mark Zuckerberg sosyal medya sitesi Facebook'un kurucusudur. Facebook'ta CEO ve yönetim kurulunda bulunuyor. Mark Zuckerberg'in tahtı geçtiğimiz günlerde az da olsa sallanmıştı. Kişisel verileri ihlal eden Facebook yöneticisi Mark Zuckerberg'in itibarı zedelenmişti. Son günlerde Facebook'un kullanıcıların şifrelerini kriptolamadan düz olarak sakladığınıda duymuştuk. Facebook hissedarları artık Zuckerberg'in istifa etmesini istiyor.

markzuckerberg.jpg

Bugün toplanacak genel kurulda istifa veya oylama için karar verilecek. Zuckerberg şirketin yüzde 60'ına sahip bu nedenle oylamayı kaybememesi neredeyse kesin. Şirkette 7 milyon dolarlık hissesi bulunan Tirillium'da Başkan Yardımcısı Jonas Kron "Dünyanın en yüksek profilli şirketlerinden birinde iki işi yürütüyor. Sadece CEO olmaya odaklanıp bağımsız bir yönetim kurulu başkanının görev yapmasına izin verse iyi olur" dedi. Mark Zuckerberg'in yönetim kurulu başkanlığının bir ayağı çukurda. Eğer genel kurulda direkt istifaya karar verilirse bu Zuckerberg için hiç iyi olmayacak.

Chernobyl

Eski üye
Tepki
7
Ne kadar guzel bir sey degil mi ? Sahibi oldugun sirkette dahi sirketi riski duruma getirdigin icin gorevden alinabilirsin ya da istifa edersin.

Buna yakin orneklerden birisi ise Apple'dir kuskusuz. Steve Jobs bir kerede degil, gorevden alindi, kovuldu ama o her zaman daha ileriye gitmesi icin calisti durdu.

Bu arada Mark, bir Steve Jobs asla ama asla olamaz yasananlar dahi ucurum kadar farkin oldugunu gosteriyor yanlis anlasilma olmasin ornekler diye diyorum.

Üst Alt