Evlilikte Aşkın Önemi

webmaster

İçerik Editörü
Tepki
154
EVLİLİKTE AŞKIN ÖNEMİ

Aşık olan iki çiftin evlilik yaşantısından umut ve beklentilerinin fazlaca yüksek olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek. Bunun için aşk olgusuna hemen hemen her yerde geçerli olacak evrensel bir dilde bakmak yeterlidir. Evlilik öncesi olduğu gibi Evlilikte Aşkın Önemi de büyüktür. “ Sen benim için teksin, senden evveli yok benim için, seni tanıdıktan sonra adeta yeniden doğmuş gibi oldum, sen yanımda oldukça kendimi yalnız hissetmiyorum, sen benim oldukça kendimi tamamlanmış ve eksiksiz olarak hissediyorum, senin için yapmayı başaramayacağım hiç bir şey yok, ben seni sensiz bile yaşayamayacak derece de çok seviyorum” gibi bir çok aşk sözcüğünü duymuşsunuzdur, belki de sizde bu aşk sözcüklerinizi sevdiğiniz insana kurmuşsunuzdur. Aynı şekilde bu hoş ve iltifatlı olan aşk sözcüklerini Evlilikte Aşkın Önemi ‘ni koruyabilmek açısından evlenmeden önce olduğu gibi, evlendikten sonra da koruyabilmek çok önemlidir.

Evlilikte Aşkın Önemi yeri tabi ki önemsenecek kadar çok büyüktür. Çünkü günümüzde en çok görülen evlilik şekilleri önce aşk ile başlamaktadır. Daha sonra bu aşkı resmiyete dökmekle bitmektedir. Evlilik olayı ise iki gün tanışma ile olabilecek bir iş olmayıp, belki de aşık olduğunuz kadını ya da erkeği senelerce tanıdıktan sonra eğer o kişinin gerçekten senin evinin erkeği ya da senin evinin kadını olduğuna inandığın zaman olabilecek bir iştir. Çünkü evlilik olayı resmi bir iştir ve nikah ile yapılmaktadır. İki günlük bir aşkın verdiği rehavet ile hemencecik gidip nikah memuru karşısına oturmak ne kadar doğrudur, bu durumu düşünmek gerekmektedir.

Evlilikte Aşkın Önemi , evlendikten sonra evlilik sürecinin olumlu yönde ilerleyebilmesi açısında çok önemlidir. Bunun sebebi ise aşık olmadan, birbirini sevmeden ya da fikir ve düşünceleri ortak olmadan iki kişinin evlenmesi sonucu aynı evi paylaşacaklarından dolayıdır ki evlendikten sonra da aşık olmak, sevmek ya da fikir ve düşüncelerin aynı olması da evlilikten öncesi gibi devam ettirilmesi gerekmektedir. Eğer bu üç olgu evlilikten önce olduğu gibi devam etmez ise evlilik yaşantısı çok üzün sürmeyip, boşanma süreçlerine kadar gidebilmektedir.

Aşk bir başlangıçtır ve git gide artarak yerini sevgiye bırakmaktadır. Sevgi ise bir aşamadır ve yerini giderek evlilik yoluna bırakmaktır. Evlilik ise tüm aşamaların sonudur ve ömür sonuna kadar aynı yastığa baş koyacağınız insan ile bir ömür boyunca aynı evi paylaşmak demektir. Hal böyle olunca da başlangıç olan aşktan, son süreç olan evlilik olayına dek Evlilikte Aşkın Önemi olgusunu koruyabilmek hem iki çift için önemlidir, hem de evlendikten sonra olacak çocuklarında evin içinde mutlu ve huzurlu olması açısından çok önemlidir. Kısacası, ömürlük ve doğru bir evlilik hayatı sürdürebilmek için Evlilikte Aşkın Önemi ‘ne çiftlerin dikkat etmesi gerekmektedir.

Bizde webmaster forumu'na aşığız :)

birsevda

Hızlı üye
Tepki
52
webmaster forumunda evlilik konusu sizler bir harıkasınız

Üst Alt