Hoşgeldiniz Webmaster Forum | WF®

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Evde ek iş yapmak isteyenler dikkat!!!

  Çiçek

  WF Üyesi
  Katılım
  21 Ara 2018
  Forum
  81
  Reaksiyon
  7
  Puan
  7
  Yaş
  31
  Konum
  Makale Yazarlığı
  Meslek
  Ev Hanımı
  maxresdefault.jpg  Evde ek iş yapmak isteyenler dikkat!


  Vatandaşlar mesai saatleri dışında da evlerinde ek bir kazanç elde etmek amacıyla dolandırıcıların ağına düştü. Dolandırıcıların hedefi haline gelen vatandaşlar, kurs ücreti adı altında para yatırarak dolandırıldı. Dolandırılan vatandaşlardan dolayı tüketici dernekleri vatandaşlara dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

  Evde yüksek kazanç vaadiyle kurs ücreti adı altında vatandaşların dolandırıldığını aktaran Tüketiciler Derneği (TÜDER) Genel Başkanı Levent Küçük, son dönemde evde iş vaadiyle dolandırılanların sayısının çoğaldığını bildirdi.


  DOLANDIRICILARA KARŞI UYARI YAPILDI

  Küçük, "Bazı fırsatçılar, sosyal medya hesapları üzerinden veya cep telefonlarına gönderdikleri mesajlarla 'Evde İş' başlığıyla duyuru ve reklam yapıyor. Bu duyuru ve reklamlarda; paketleme, montaj, düğme yapımı gibi el becerisi gerektiren bazı işlerin evlerde yapılacağı ve bu işler karşılığında yüksek ücretler kazanılabileceği belirtiliyor. Özellikle ev hanımlarının dikkatini çeken işler için öncesinde bir kurs verileceği ifade edilirken, bu kurs için ücret talep ediliyor." İfadelerini kullandı.


  NEREYE GİDERSEN GİT ŞİKAYET ET!

  "Dolandırıcılara, hesaplarına para yattıktan sonra bir daha ulaşılamıyor.” Açıklaması yaparak özellikle ev kadınlarına ulaşıldığını dile getiren Küçük, Hatta ulaşılan bazı kimseler de yüzsüz bir şekilde tüketiciye, 'Nereye gidersen git şikayet et.' diyor." Dedi.

  "Kurumsal kimliği, vergi kaydı, açık adresi, iletişim bilgileri ve ticaret sicil kaydı bulunmayan firma ya da kişilere itibar edilmemeli, emin olunmaya firma ya da kişilere kesinlikle banka havalesi veya ödeme yapılmamalı." Açıklamasında bulunan Küçük, vatandaşların mağdur olmaları halinde Cumhuriyet Savcılıklarına başvurması gerektiğini dile getirdi.


  "Bir hesaba para yatırırken hesabın ait olduğu kişi veya kurumlar iyi incelenmeli." İfadelerini kullanan Koçal, "Eğer isim veya şirket gibi konularda bilgi yoksa hesap numarası üzerinden şikayet yapılabilir." dedi.
   
  Üst Alt