Evcil Hayvan Sağlığı Sitelerine İhtiyaç Artıyor

scrop

Eski üye
Tepki
4
Elbet devletimizde gereksinim duyduğumuz pek oldukca çeşitli içerik ve bu içeriklerin üretileceği kategorik sitelere gereksinim var. Ikimiz de sitemizde ara sıra okurlarımıza düşünce vermesi adına bu siteleri belirtiyoruz ve iyi mi gereksinim olduğuna değiniyoruz. Yapmış olup yapmamak da sizlere kalmış oluyor.

Evimde, ailemin evinde, bahçemde hayvan dostlarım bulunuyor. Her canlı mekanizmada karşılaştığımız şeklinde bu dostlarım da kimi zaman çeşitli sıhhat sorunlarıyla karşılaşabiliyor ve bilin bakalım napıyorum? Elbet bir tahminimin oluşması adına ilkin Google amcayı ziyaret ediyorum. Sadece bilhassa hayvan sağlığıyla ilgili mevzularda elim İngilizce araştırma hayata geçirmeye oldukca alışmış. Bu sebeple Türkçe kaynak hakkaten de oldukca zayıf. Bu alanda da ihtiyacın yükselmekte olduğu hakkaten oldukca açık, niçin mi?

evcil-hayvan-sagligi.png

İhtiyaç Iyi mi Artıyor?​

Ülke olarak hayvanlara karşı bilincimizin her geçen gün arttığı kanısındayım. Milletin temsil edilmiş olduğu yer olan TBMM’de de bu mevzunun tartışılıyor olması bunun örneklerinden birisi. Artık sokaktaki dostlarımıza karşı oldukca daha bilinçliyiz, bir hayvan hakları ihlali olduğundan beraber hareket edebiliyor ve kamuoyu olarak bürokrasiyi harekete geçirebiliyoruz. Tüm bunların yanında evcil hayvan sayısı da tüm Türkiye genelinde artıyor. Bugün çevremde evinde kedisi olmayan dostum neredeyse kalmadı. Bunu yalnızca İstanbul özelinde de söylemiyorum. Ülkemizin bir çok şehrinde bir artış olduğu oldukca açık diyebiliriz.

Bizlerden bundan önceki dönem için bir ihtimal hayvanın yeri sokaktı, dokunulmazdı ve baytar doktor sayısı oldukca daha azca olduğundan onları da çoğunluğunun yapmış olduğu baytarlıktan alıkoymak istemezlerdi. Hayvanlar kaderlerine terk edilirdi. Dolayısıyla da popülasyonları daha zayıftı. Sadece bugünün gençleri evcil hayvanların, organik yaşam alanları içinde evlerin de yer aldığını iyi biliyorlar. Bu yüzden de önceki kuşağa da bu sevgiyi aşılamayı başarabildiler. Evimize yaralı aldığımız kedimiz Lembas, iyileşirken ona asla dokunamayan ve kedi mırlamasını “hastalıktan yapıyor herhalde” diye yorumlayan annemin bugün en yakın dostu. Kendi evime dönerken yanımda götürmeme izin vermedi ve onu tabiri caizse iki kardeşli evimizin üçüncü kardeşi kıldı. Bunlar işte ihtiyacın artmasının en büyük sebebi.

Bu Öğrenci, Arz Üretmek Fazlaca Kazançlı Olabilir​

Bir içerik eksikliği olduğu net ve açık bir halde karşımızda içeriyor. Bugün yeni bir site açmayı düşünüyorsanız ve hayvanlar ilgi alanlarınız arasındaysa bu opsiyonu da değerlendirmenizde büyük yarar var. Zira rekabet daha azca ve erişim her geçen gün artıyor. Sitenizi bugünden açarak bu alanın önde gelen bloglarından birisi haline gelmeniz, başka bir alana gore daha kolay olacaktır ve yapacağınız hamle resmen geleceğe yatırım olarak yorumlanabilir. Alan lideri sitenizle mama şirketlerinden tutun da hayvan otellerine kadar pek oldukca firmayla sponsorluk anlaşmaları imzalayabilirsiniz ve kampanyalara öncülük edebilirsiniz. Doğal tercih sizin efendim, biz bir eksiklikten bahsettik o denli.

Evcil hayvanlarla toplumumuzun ilişkisi açısından sizin de gözlemleriniz var mı? Mevzuyla ilgili düşüncelerinizi bizlere yorumlar bölümümüzden ulaştırırsanız oldukca seviniriz.

Üst Alt