Ethereum Hakkında?

LegionTR

Eski üye
Tepki
1
Ethereum Hakkında? 
merkezi olmayan para birimidir.
aslında bir tür başkaldırı.
tüm bankalara başkaldırı -- bankaları devreden çıkararak direk birbirine para yollama
merkezi yönetime başkaldırı -- hiçbir kontrol mekanizması ve yöneticisi yok, peer to peer
devletlere hükümetlere başkaldırı -- devletin bastığı seri numaralı fiat parayı kullanmak yerine kendi bastığın dijital kripto para kullanmak
kriptoparanın anarşist ve özgür sistemine dahil olan kişilerin "ben illa lider istiyorum, reisim çok yaşa, başkanım beni tokatla" dememeleri gerekir.
düşünsene bir yandan kendi para birimini basıyorsun bir yandan da kafama vuran bir diktatörüm olsun diyorsun. deli gibi çelişki.
bitcoin yapı, ruh ve teknoloji olarak anti-reis özelliği var.
adı üzerinde MERKEZİ OLMAYAN yani bir otoritesi olmayan para birimi.
bitcoin = reisi olmayan para birimi
bitcoin = başkanı olmayan para birimi
bitcoin = kaptanı olmayan para birimi
şu şekilde anlatayım
şimdi hayali bir ülke düşün, muz cumhuriyeti diyelim.
ülkenin de mini mini bir diktatörü olsun, ata binemeyen, özgürlükleri kısıtlayan, illa benim bastığım parayı kullanacaksın diyen, karşıt fikirleri hapse atan, gazeteci ve yazarları satın alıp kendine çalıştıran, her şeyi "beeeen bilirim diyen" sürekli insanları bölen "bunlaaar onlaaaar şunlaaaar" diyen hayali bir diktatör düşün.
bu diktatör çok sağlam bir demagog olsun, sürekli "duble yollar yaptık, herkeşler bizi gısganıyor" diyerek eğitimsiz ve cahil halkının egolarını tatlı tatlı kaşıyan.
şimdi gün geliyor ve bu halk ayaklanıyor, diyor ki "öperim ben böyle reisi" artık onun parasını kullanmıyorum, onun bankalarını kullanmıyorum, biz aramızda anlaştık kendi kendimize takas yapacağız ve takas aracı olarak ta dijital şifre para kulllanacağız. o parayı da kendimiz basacağız diyor.
kriptopara işte bunu algılamaktır.

Üst Alt