Eşsiz domainli web sitesi satılık. Kaçırmayın

E-Ticaret & Alışveriş

eozl

Bağımlı
Tepki
2
SİTE ADI: kalacakyer.net
ÜYE SAYISI: YAKAŞIK 19.000
İLAN SAYISI: YAKLAŞIK 1.700
SİTENİN KURULUŞ TARİHİ: ARALIK 2018
SİTEDE KULLANILAN YAZILIM: Sitenin frontend kısmı HTML5 , JavaScript , bootsrap teknolojisi tasarlanmış olup backend ve panel kısmında classic ASP , veritabanı olarak MySQL kullanılmıştır.
GOOGLE REKLAM GELİRİ: EVET (YILLIK YAKL. 4.000-5.000 TL ; Bu bedel hiçbir reklam verilmeden organik arama sonucu gelen gelir olup biraz reklam harcaması ile çok daha ileriye çıkabilmektedir)
AYLIK KULLANICI SAYISI: KURULUŞUNDAN İTİBAREN MİNİMUM: 5106 , MAKSİMUM: 19748 (Pandemi döneminde kullanıcı sayıları düşmüş olup 2022 sene başı itibariyle kullanıcı sayıları istikrarlı bir artış göstermektedir)
NOT: Google reklam geliri ve kullanıcı sayısının nispeten düşük olmasının sebebi, sitenin kendi kendini büyütmesi, yani sitenin reklamının hakkıyla yapılamaması, değerini arttırıcı proje çalışması yapılamıyor olmasıdır.
EŞSİZ DOMAİN ADI: Bu domain adı her türlü konaklama ortamı için fırsatlar yaratmaktadır. Ben şu anda sadece "ev arkadaşı" özelliğini kullanmaktayım ancak otel, pansiyon, satılık/kiralık ev gibi seçenekler eklenebilir
AÇIKLAMA: SİTEYE OTEL, KİRALIK EV, SATILIK EV GİBİ SEÇENEKLERİNDE EKLENMESİ DURUMUNDA GELİŞME POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK OLUP SERMAYE YETERSİZLİĞİ NEDENİYLE BU PROJEYE GİREMEMEKTEYİM. VİZYONER SAHİBİ BİRİNİN LİDERLİĞİNDE BU SİTENİN GELECEĞİ ÇOK PARLAK OLACAKTIR.
FİYATI: 360.000 TL
NEDEN BU FİYAT?: Çünkü site profesyonel bir ekip tarafından kuruldu. Sitenin kuruluş maliyeti+bugüne kadar yapılan diğer masrafların günümüz karşılığı yaklaşık 200.000 TL dir. Kalan miktar ise sitenin taşıdığı potansiyel ve verilen emeklerin karşılığı olarak değerlendirilmelidir. İlgilenenler buraya mesaj bırakabilir veya eozalici81@gmail.com ile iletişime geçebilirler.
BONUS: Bu sitenin (www.kalacakyer.net) devri haricinde www.kalacakyer.com.tr domaininde devri yapılacak olup ilave olarak "kalacakyer" isim hakkını 2018 yılında adıma tescillemiş bulunmaktayım. Bu marka tescilinin devredilmesi de alan kişiye (varsa devir masrafı alan kişiye ait olmak üzere) BEDELSİZ yapılacaktır. Bu sayede bu marka adını güvence altına almış olacaksınız.

Son düzenleme:

Hero

Moderator
developer
Vip Üye
Tepki
3
hocam konunuzu baltalamak istemem fakat.

İşin uzmanları tarafından bakıldığında.

Soru 1 : Gerçekten 360 bin tl eder bir site mi?

Soru 2 : Gerçekten 200 bin tl harcandı mı?

Soru 3 : Manuel bir şekilde neden Display Link eklendi :) ( sakın hacklenmiş demeyin o zaman 360 bin tl eder dediğiniz yazılım aşırı dandik olur )

eozl

Bağımlı
Tepki
2
Değerli kardeşim. Mesajın için teşekkür ederim.
Soru 1 : Gerçekten 360 bin tl eder bir site mi? Ben bu fiyatı belirlerken daha çok taşıdığı potansiyeli düşünmüştüm. Şu anda 20.000 den fazla üye sayısı ve 1800 ün üzerinde aktif ilanı olduğunu düşünürsek potansiyeli çok iyi ve grafiğide yükseliş içinde. Doğrusunu istersen ben o fiyatı sıkışık bir dönemimde yazmıştım ve şimdi sıkışıklığım geçtiği için ilanın kendi kendisini büyütmesini izlemekteyim. Ayrıca fiyatı belirlerken ki kur ile şimdiki kur arasında çok fark olduğundan şu anda bile bu fiyat geçerliliğini kaybetmiş durumda. O zaman niye ilanı tutuyorum? İlanın aktif olmasının bana bir zararı yok. Talep durumunu ve gerçek vizyoner bir yatırımcı çıkar mı diye görmek istedim diyelim. Hatta kendime bir miktar hisse bırakarak satmayı düşünürüm böyle bir vizyoner çıkması durumunda. Gelişimini izlemek çok büyük bir keyif verir bu durumda. Vizyonerden neyi mi kastediyorum. Bu siteye otel, pansiyon, tatil paketleri vs. kategorilerini ekleyebilecek bütçeye ve cesarete sahip birini kastediyorum. Bu takdirde orta uzun vadede neden sahibinden.comun küçük bir versiyonu olamasın ki? Kimse bu siteye talip olmasa bile sorun değil. Ölü fiyatına asla satmayı düşünmüyorum. Bu durumda uygun bir zamanda kolları sıvayacağım ve siteyi ticari modüllü sisteme dönüştüreceğim. O zamanki getiriyi düşünecek olursak 360.000 TL nin kat be kat üzerinde olacağına inanıyorum. Sadece zamanın (hem site için hemde maddi imkanlarım açısından) olgunlaşması gerekiyor.

Soru 2 : Gerçekten 200 bin tl harcandı mı? Yaptığım tüm harcamaları dolar bazında kaydediyorum ve o günkü kur karşılığı olarak 200.000 demiştim. Şu anda bu miktarıda geçti.

Soru 3 : Manuel bir şekilde neden Display Link eklendi :) ( sakın hacklenmiş demeyin o zaman 360 bin tl eder dediğiniz yazılım aşırı dandik olur ). Bu ifadeden muhtemelen yazılımcısın veya yazılımdan iyi anlıyor olmalısın. Ben yazılımcı değilim. Yazılımı yapan arkadaşa senin yazdığın bu ifadeyi sordum o da tam olarak anlam veremedi. Umarım buna cevap olarak yazılımcı ekibimi küçümsemezsin. Zira bulunduğum şehirde yüzlerce projeye imza atmış >10 kişilik ekipten bahsediyorum. Bu nedenle eğer sence sakıncası yoksa Display linkten neyi kastettiğini daha net açıklarsan sevinirim.

Gösterdiğin ilgiye ve katkı için şimdiden teşekkür ediyorum. Kendine iyi bak. Saygılar.

Son düzenleme:

Hero

Moderator
developer
Vip Üye
Tepki
3
sadece fotoğraf ile cevap vermem yeterli olacaktır sanırım üstadım.

Altta ekte bulunan resme gelirsek. Bunu yapabileceği bir kaç yol var.

1 yazılım açığı. ( sanmam ) boostrap yazılmış.
2 yazılımcının link satması ( %60 ihtimal )
3 host firması ( dandik yerler ) bunun dışında kimsenin yapacağı bir şey değil.

Ekli dosyalar

• xx.png
    xx.png
    31.1 KB · Görüntüleme: 78

aybars_123

Yeni üye
Tepki
0
SİTE ADI: kalacakyer.net
ÜYE SAYISI: YAKAŞIK 19.000
İLAN SAYISI: YAKLAŞIK 1.700
SİTENİN KURULUŞ TARİHİ: ARALIK 2018
SİTEDE KULLANILAN YAZILIM: Sitenin frontend kısmı HTML5 , JavaScript , bootsrap teknolojisi tasarlanmış olup backend ve panel kısmında classic ASP , veritabanı olarak MySQL kullanılmıştır.
GOOGLE REKLAM GELİRİ: EVET (YILLIK YAKL. 4.000-5.000 TL ; Bu bedel hiçbir reklam verilmeden organik arama sonucu gelen gelir olup biraz reklam harcaması ile çok daha ileriye çıkabilmektedir)
AYLIK KULLANICI SAYISI: KURULUŞUNDAN İTİBAREN MİNİMUM: 5106 , MAKSİMUM: 19748 (Pandemi döneminde kullanıcı sayıları düşmüş olup 2022 sene başı itibariyle kullanıcı sayıları istikrarlı bir artış göstermektedir)
NOT: Google reklam geliri ve kullanıcı sayısının nispeten düşük olmasının sebebi, sitenin kendi kendini büyütmesi, yani sitenin reklamının hakkıyla yapılamaması, değerini arttırıcı proje çalışması yapılamıyor olmasıdır.
EŞSİZ DOMAİN ADI: Bu domain adı her türlü konaklama ortamı için fırsatlar yaratmaktadır. Ben şu anda sadece "ev arkadaşı" özelliğini kullanmaktayım ancak otel, pansiyon, satılık/kiralık ev gibi seçenekler eklenebilir
AÇIKLAMA: SİTEYE OTEL, KİRALIK EV, SATILIK EV GİBİ SEÇENEKLERİNDE EKLENMESİ DURUMUNDA GELİŞME POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK OLUP SERMAYE YETERSİZLİĞİ NEDENİYLE BU PROJEYE GİREMEMEKTEYİM. VİZYONER SAHİBİ BİRİNİN LİDERLİĞİNDE BU SİTENİN GELECEĞİ ÇOK PARLAK OLACAKTIR.
FİYATI: 360.000 TL
NEDEN BU FİYAT?: Çünkü site profesyonel bir ekip tarafından kuruldu. Sitenin kuruluş maliyeti+bugüne kadar yapılan diğer masrafların günümüz karşılığı yaklaşık 200.000 TL dir. Kalan miktar ise sitenin taşıdığı potansiyel ve verilen emeklerin karşılığı olarak değerlendirilmelidir. İlgilenenler buraya mesaj bırakabilir veya eozalici81@gmail.com ile iletişime geçebilirler.
BONUS: Bu sitenin (www.kalacakyer.net) devri haricinde www.kalacakyer.com.tr domaininde devri yapılacak olup ilave olarak "kalacakyer" isim hakkını 2018 yılında adıma tescillemiş bulunmaktayım. Bu marka tescilinin devredilmesi de alan kişiye (varsa devir masrafı alan kişiye ait olmak üzere) BEDELSİZ yapılacaktır. Bu sayede bu marka adını güvence altına almış olacaksınız.
Hayırlı olur inşallah

Üst Alt