En Tuhaf Mesajlaşma Uygulamaları

webmaster

İçerik Editörü
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
328
Tepki
154
Facebook Messenger, Whatsapp ve farklı bilindik kaliteli uygulamalara göre, oldukça tuhaf bulacağınız mesajlaşma uygulamaları da bulunmaktadır. Bu yazımızda, ilginizi çekebilecek en tuhaf mesajlaşma uygulamaları hakkında bilgiler vererek, bunların içinden 5 tanesini sizler için seçtik.
En-Tuhaf-Mesajlaşma-Uygulamaları.png

En Tuhaf Mesajlaşma Uygulamaları
Say Henlo
Normal mesaj uygulamalarının yazılımcıları nasıl daha eski mesajlar saklanabilir diye kafa yorarken, Say Henlo yazılımcısı tam tersini düşünmüş. Tek seferde sadece bir kez mesaj göndermenize imkan sunmasının yanı sıra, karşı tarafın gönderdiği en son mesajdan başkasını okuyamamak gibi tuhaf bir özelliğe sahip. Yani karşınızdaki kişi size peş peşe iki kez mesaj gönderirse ve siz bunu sonradan görürseniz, sadece son mesajı okuma imkanınız bulunuyor. Web tabanlı bir mesajlaşma uygulaması olan Say Henlo, anlık mesajlaşma uygulamalarına farklı bir soluk kazandıracak gibi geliyor.
Die With Me
İOS ve Android işletim sistemlerinde kullanılan bu uygulamaysa, gerçekten denk gelebileceğiniz en tuhaf uygulamadır diyebilirim. Uygulamanın temel özelliği, şarjları %5’in altına inen kişilerin birbiriyle mesajlaşmasına olanak tanımasıdır. Sanırız ki uygulamanın yazılımcısı, biraz fantastik ve romantik bir kişiliğe sahip. %5’lik bir şarj sayesinde, büyük bir aşkın doğabileceğini bir düşünsenize!
Her ne kadar en tuhaf mesajlaşma uygulamaları arasında olsa da, kapsamlı düşündüğümüzde oldukça eğlenceli olabilecek bu uygulama İOS için 1,29 TL'den, Android için ise 4,49 TL'den satılan ücretli bir yapımdır.
Stealthy
Merkeziyetçi bir uygulama olmasıyla öne çıkan Stealthy uygulamasını kullanmak için, Blockstack hesabının bulunması gerekmektedir. Uygulamanın en ilginç yanı, mahremiyetçi bir noktaya odaklanarak hizmet vermesidir. Bunların dışında genel incelemelerde, aslında çok güzel bir mesajlaşma uygulaması olduğunu söylemek mümkündür.
Chudo
İphone X marka telefonda bulunan Memoji özelliğinin bulunduğu bu uygulamayla, memoji benzeri birçok çizgi film avatarı oluşturmak ve yabancı insanlarla görüntülü konuşmak mümkün kılınmış durumda.
Eski yeni fark etmeksizin tüm akıllı telefonlarda çalışmakta olan uygulama için, sadece cihazın ön kamerasının çalışması yeterlidir.
Evry-300x135.png

Evry
En tuhaf mesajlaşma uygulamaları
arasındaki Evry uygulaması tuhaf kılan özelliği, bir tarayıcı özelliğine sahip olmasıdır. Mesajlaşma uygulamasına sahip olmasına karşın tarayıcı özelliği de bulunan Evry, birçok ilginç özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır.
 
Üst Alt