En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

webmaster

Kullanıcı
Katılım
Eki 19, 2019
Puan
28
Konum
Webmaster Forum
Web
webmasterforum.com.tr
Meslek
webmaster
En kullanışlı Google Chrome eklentileri, tarayıcı tercihini Chrome’dan yana yapan internet kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunuyor. Bu eklentiler sayesinde işlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabileceğiniz gibi, tarayıcınızın özelliklerini daha eğlenceli hale getirmeniz de mümkün.
Biz bu yazımızda eğlenceden ziyade, genel kullanım için uygun olan en kullanışlı Google Chrome eklentileri hakkında bilgi verdik.
En-Kullanışlı-Google-Chrome-Eklentileri.png

En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri
Turn Off The Lights
Eklenti, internet üzerinden video izlemeyi sevenler için tasarlanmıştır. Herhangi bir sitede video izlerken video dışındaki her şeyi karartan Turn Off, aynı görevi görselleri incelerken de yapıyor. Bu sayede izlediğiniz ya da incelemek istediğiniz video ve görsellere, tam olarak odaklanmanızı sağlıyor.
Gmail Offline
Gmail kullanıcılarına büyük kolaylık sunan eklenti, bilgisayarınızda internet bağlantısı olmasa bile e-posta hesabınızdaki maillerinizi silmenizi, e-posta oluşturarak internete bağlandığınızda göndermenizi ve diğer düzenlemeleri yapmanızı sağlıyor.
Color Changer For Facebook
Facebook kullanıcılarının, sosyal medya sitesinin genel görünümünü ve özellikle renklerini değiştirmesini sağlıyor. Klasik Facebook renklerinden sıkılanların tercih edebileceği bu eklenti, Facebook’u daha eğlenceli hale getiriyor.
Goo.gl Shortener
Hızlı bir şekilde URL kısaltma aracı diyebileceğimiz bu eklenti, Google tarafından sunulan goo.gl link kısaltma servisini kullanarak linklerin kısaltılmasına olanak tanıyor. Bir diğer özelliğiyse, kısaltmış olduğunuz URL’leri, tüm sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanızı sağlamasıdır.
Google Mail Checker
Sıklıkla Gmail hesabı kullananlar için tavsiye ettiğimiz en kullanışlı Google Chrome eklentileri arasındaki Mail Checker, tarayıcınızın sağ üst köşesinde kaç mailinizin geldiğini gösteriyor. Bu sayede sürekli Gmail hesabınıza giriş yapıp bakmak zorunda kalmadan, hesabınıza kaç mail geldiğini görebilir ve üzerine tıklayarak maillerinize ulaşabilirsiniz.
Chrome-LastPass-300x164.png

Chrome LastPass
Girmiş olduğunuz kayıtlı sitelerdeki kullanıcı adınızı ve şifrelerinizi kaydeden eklenti, bu sitelere girmek için sürekli bu bilgileri yazmak ya da aklınızda tutmak zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Eklenti de bir şifre ile çalışıyor olsa da, tek şifre üzerinden farklı hesaplarınıza kolaylıkla erişebilirsiniz. Uzun süre kullanmadığınız için giriş bilgilerinizi unutabilme riskine karşı, bu bilgileri sağlam bir yere kaydetmenizi önemle tavsiye ederiz.
 

gurcan17

Kullanıcı
Katılım
Ara 2, 2019
Puan
1
Konum
çanakkale
Meslek
Danışman
Color Changer For Facebook eklentisini ekledim ama nasıl kullanabilirim?


Bu uzantıyı yükledikten sonra, Facebook™ 'a gidin ve kontrol panelini açmak için tarayıcının sağ üst köşesindeki uzantı simgesini tıklayın.
diyor ama ben simge göremedim
 
Üst