En İyi Metin Düzenleme Programları

webmaster

Yazar
Katılım
19 Eki 2019
Forum
333
Puan
28
Yaş
36
Konum
Webmaster Forum
Meslek
webmaster
Yazılım işlemleri yapanlar için bu yazımızda en iyi metin düzenleme programları hakkında bilgi vermeye gayret göstereceğiz. Özellikle web tasarımı yeni başlayanlar için bu gerçekten de çok önemli. Not defteri iyi bir kod editörü olmadığında özellikle yeni başlayanlar için gerçekten zor olabilir. Tabii ki sıradan bir not defteri aslında işimizi görür. Ancak yeni başlayanlar için bu gerçekten de zor olabilir. O yüzden siz de kod editörleri aracılığıyla farklı şekilde yazılımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Biz sizler için derledik ve en çok tercih edilen metin editörlerini sunarak sizlere yardımcı olmaya gayret göstereceğiz. Bunlar hepsi kendine temelinde aslında aynı işi yapmakta olan editörler olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizler de bu programlar sayesinde çok daha rahat ve kolay bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.
1588801776290.png


Metin Düzenleyici Programlar Hangileridir?
En iyi metin düzenleyici programları denildiğinde ücretsiz seçenekler arasında öncelikle karşımızda notpade gelmektedir. Metin editörleri türleri arasında son derece popüler bir editör olarak bilinmektedir. Özellikle yazılım işlemleri denilince akla hemen gelen popüler bir işlem editörüdür. Notepad tamamen ücretsiz olarak Windows üzerinde çalışıyor. Süblime Text yeni metin editörlerinden biri. Daha çok kod yazmak için sizlere sunulmuş sofistike bir metin editörü olarak biliniyor. Html ve düz yazı için ideal bir sistemi var. Çekici bir arayüzü olan programın sıradışı özelliklerinin de bulunduğunu söyleyebiliriz. Notepadden daha ayrıntılı bir programla karşı karşıya kalıyorsunuz.

En İyi Metin Düzenleme Programları Alternatifleri
En iyi metin düzenleme programları konusunda yine sizlere sunacak farklı alternatifler de var. Bunların içerisinde Atom çok ön plana çıkıyor. Metin editörü olarak yeni nesil ve modern bir metin editörü. Pek çoklarına göre Notepad ile kıyaslandığında çok çok daha iyi bir program olarak karşımıza çıkıyor. Program her yönüyle kişiselleştirilebilir ve değiştirilebilir yönleriyle ön planda. İstediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Verimliliğini arttırırken aynı zamanda da kolaylığı ve konfigüre yapısıyla ön plana çıkıyor. Vim, aslında kelime tamamlama ve İleri düzey bir metin editörü olarak karşımıza çıkıyor. Etkili düzenleme yapmak isteyen çeşitli modları kullanarak bunları sağlayabiliyor.
 
Üst Alt