Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın.
 • Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir,
 • diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz.
 • Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
 • Ddos Nedir?

  Mesut

  Moderator
  Makale Yazarı
  Katılım
  19 May 2021
  Forum
  73
  Tepki
  7
  Puan
  7
  Yaş
  17
  Konum
  İstanbul/Türkiye
  Meslek
  Öğrenci
  Ddos sunucu saldırıları konusunda etkin bir tekniktir. Webmaster eğitim sitesi içerisinde mutlaka kullanılması gereken bilgi konusudur. Bilgisayar teknolojilerinin en tehlikeli saldırı yöntemlerinden birisi olarak dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Ddos ile saldırılan bir sistemin çökmesi, tüm verilerin ortadan kalkmasına ve yedeklerin çalışmamasına dahi yol açabilir. Teknolojileri incelediğimiz zaman aslında içlerinde en çok dikkat edilmesi gerekenlerden birisi olarak dikkatleri çeker.

  Ddos nedir sorusu birçok kişinin aklında. Ddos saldırıları ve korunma yöntemleri ile alakalı birçok farklı teknik olduğunu da söylediğimizden dolayı dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Bu yazımızda öncelikli olarak siz değerli okuyucularıma sistem hakkında net bilgiler vermek ve tanımanızı sağlamak amacı içerisinde olacağım. Sistemi yakından tanıyarak fikir sahibi olalım ve neler bilmemiz gerektiğini çok daha yakından öğrenelim.

  DDoS Nedir?
  DDOS açılımı Distributed Denial of Service Attack olarak adlandırılan bir çeşit saldırı mekanizması olarak da nitelendirilebilmektedir. Web sunucularına yapılan saldırıların DDoS mekanizması ile yapılması çok daha tehlikeli sonuçlar doğurabilir ve bu nedenle çok dikkatli olunması gerekir. Aslında ülkemizde bu saldırıları yapabilecek yazılımcılar sınırlı sayıdadır. Genelde firmalar arası rekabet içerisinde kullanılan bir çeşit saldırı yöntemi olarak dikkati çekiyor.

  DDoS korumalı sunucular Türkiye lokasyonda genellikle barınabilen sunucular değildirler. Genellikle Amerika merkezli olarak çalışan sunucu sistemleridir ve son derece dikkatli bir şekilde yönetilmelidir. Softlayer adı altında bazı firmalar DDOS korumalı sunucu hizmeti verdiklerinden dolayı insanlara maksimum hizmet verme zorunluluğu doğar. Bazı datacenter hizmeti veren firmalar Amerika bazlı şirketler ile anlaşarak Türkiye’de bu hizmeti sponsor olarak verebilmektedirler. Kötü niyetli yazılımların geneline bizler BOTNET adı veriyoruz. Bu sistemler tamamen saldırıya ve zarar vermeye yönelik sistemlerdir.

  DDOS korumalı sunucular bu tip saldırılar için tamamı ile hazır hale getirilmiş ve güvenlik açısından diğer sunucu türlerine kıyasla çok daha kaliteli sunucu modelleridir. Aynı zamanda ücretleri de gerçek anlamda pahalıdır.
   

  netquin

  WebmasterForum Moderatör
  Moderator
  Katılım
  12 Tem 2020
  Forum
  526
  Tepki
  243
  Puan
  42
  Konum
  İnternet
  Meslek
  WebmasterForum Moderatör
  Paylaşım için teşekkürler :)
   
  instagram takipçi satın al smm panel instagram takipçi satın alma fenerbahçe haberleri instagram türk takipçi paketleri
  Üst Alt