Keşfet

Hoşgeldiniz Webmaster Forum | Türkiyenin En iyi Webmaster Platformu

Webmaster Forum - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi webmaster topluluğumuza katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konu oluşturabilir, mevcut konulara cevap gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajlaşma programınızı edinebilir ve çok daha fazlasını WF ile yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsiz, ne bekliyorsun?
Katılım
22 Haz 2020
Forum
37
Reaksiyon puanı
32
Puan
18
Yaş
19
Konum
İzmir
Meslek
Öğrenci


cPanel ve plesk Veritabanı Oluşturma;

Öncelikle bir site kurduysanız temalarınızın, eklentilerinizin barındırılabileceği, kayıt işlemlerinin yapılabileceği bir veritabanına ihtiyacınız var.
Bu gün ki konumuzda cPanel ve plesk üstünde veritabanını nasıl açabileceğinizi anlatacağım.

cPanel Veritabanı Oluşturma;

cPanel'e
giriş yapın ve alt tarafta bulunan "MySQL Veritabanları" yazan kısıma tıklayın.Açılan sayfada bulunan "Yeni veri tabanı oluştur" seçeneğine tıklıyoruz. (Bu kısıma MySQL Veritabanları kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz.)Veritabanına isimi verdikten sonra kullanıcı oluşturuyoruz;Kullanıcıyı oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra sitenin altında bulunan "Veritabanına Kullanıcı Ekle" kısmından oluşturduğumuz ve eklemek istediğimiz kullanıcıyı seçiyor ardından Ekle tuşuna tıklıyoruz.Karşımıza gelen sayfada "Tüm Ayrıcalıkları" işaretliyor ve "Değişiklikleri Uygula" kısmına basıyoruz, ardından geçen bir süre sonra cPanel veritabanımız oluşturulmuş oluyor.

plesk Üzerinden Veritabanı Oluşturma;


Öncelikle plesk panelimize giriş yapıyoruz ve sol altta bulunan "Veritabanları" kısmına tıklıyoruz.Daha sonra sol üst tarafta bulunan "Veritabanı ekle" tuşuna tıklıyoruz.

Karşımıza gelen sitede gerekli tüm alanları dolduruyoruz. (Kullanıcı adı, veritabanı adı, şifre)Bilgileri doldurduktan sonra "Tamam" tuşuna tıklıyor ve veritabanımızı oluşturmuş oluyoruz.​
 

Yorum yapmak için bir hesap oluşturun veya giriş yapın.

Cevap yazmak için giriş yap yada kayıt ol.
veya

Yeni hesap oluştur

Create an account on our community. It's easy!