webmaster

Yazar
Katılım
19 Eki 2019
Forum
323
Reaksiyon puanı
94
Puan
28
Yaş
36
Konum
Webmaster Forum
Cpanel Kullanarak Hosting Hizmetine Nasıl Katkı Sağlanır?

Son yılların en çok kullanılan hizmetlerinden olan Hosting sayesinde etkili sonuçlar alınmaya devam ediliyor. İlgi patlaması yaşanılan cPanel alanıyla ilgili olarak yapılması gerekenleri öğrenerek, çok daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Gelecek dönemlerde çok daha önem verilmesi beklenen webmaster sektörü hakkında şimdiden bilgi sahibi olunması kesinlikle getiri sağlayacaktır. Görsel ve işitsel olarak internet sitelerini ayakta tutan sistemler anlamına gelen Hosting hizmetleri oldukça başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Gösterilen ilginin büyümesi veya fark edilmesi denilebilecek kırılma anları yaşandıkça daha kaliteli işler ortaya çıkmaya başladı. Kullanılan cPaneller durumu gözler önüne sermek için yeterli olacaktır.

cPanel Nedir? Ne Amaçla Kullanılmaktadır?

Devrin artık internet devri olduğunu tüm medya patronları dahil kabul etmek zorundalar. Neredeyse televizyon ortamının silmeye odaklanan bu mecra üzerinde yapılabileceklerin hiçbir sınırı yok. Akıllara durgun getiren reklam kampanyaları ve daha yüzlerce fikir doğru orantıda aktarılmayı başardığında birçok alandan çok daha etkili neticeler alınmaktadır. cPanel kullanarak Hosting hizmetlerine katkı sağlama adımları tam burada başlıyor. İnteraktif seçeneklerin tercih edildiği ve geliştirilmekte olan web siteleri için olmazsa olmazlar arasına girmiş durumda. Yapılmasını istediğiniz tüm görsel ve yazı işlerini birkaç dakika içinde halletmenize fırsat sağlamaktadır. Eksik olarak görülebilecek ve geliştirmeniz gereken site işlerinin çok kısa süreler içinde oldukça profesyonel çözümler getirmenize yardımcı olmaktadır.

Farklı bir açıdan bakıldığı zaman cPanel tanım olarak bir masaüstünü andırmaktadır. Nasıl ki bilgisayarınızı açtığınız zaman bu evrede değişim yapmak veya silmek ne kadar basitse, panel kullanarak da sitenizi tasarlayabiliyorsunuz. İlk olarak girdiğiniz çok sayıda resim ve yazının bulunması karışık gelse de en fazla iki dakika içinde adapte olunabilen bir sistem geliştirilmiştir. Aynı zamanda e-posta yöneticisi hizmeti sayesinde sağlanan kolaylıklara bir yenisi daha eklenmiş oluyor. Yani sitenize atılacak her türlü mail otomatik olarak önünüze düşerken, aynı hesap üzerinden gönderilen maillerden daha farklı bir alanda karşınıza çıkacaktır. Böylelikle yapmakta olduğunuz tanıtım veya sunum hakkında çok seri biçimde bilgi birikim sahibi olmuş oluyorsunuz.

cPanel Kullanılmakla Elde Edilen Kazanımlar Nelerdir?

Her sistemin güçlendirilmesi ve daha aktif yönde gelişme kaydetmesi için yapılabilecek çok sayıda çalışma olduğu bilinen bir kavramdır. Özellikle internet sistemlerini daha verimli hale getirmek için yapılabilecek webmaster adımları tartışmasız olarak uygulanmaktadır. Düzenlemelerin ne ölçüde kalite sağdığı zaman, fırsat ve nitelik bakımından 3 evrede değerlendirilmektedir. cPanel kullanarak elde edilecek avantajlar şöyle sıralanabilir;

  • Web Mail kullanarak, otomatik cevap paneli oluşturulabilir
  • Sadece dakikalar içinde site üzerinde görsel anlamda baştan aşağıya değişim gerçekleştirilebilir
  • Domaine yönetiminin her noktadan yapılmasına fırsat sağlamaktadır
  • Online dosya yönetimi niteliğine sahip olması farklı bilgisayarlar üzerinden her türlü değişimin yapılmasını sağlamaktadır
  • Sitenize istemediğiniz hiçbir IP adresinin girmesine müsaade etmeyebilirsiniz
  • Kurulum ve güncelleme gibi zorunlu olan evrelerin inanılmaz derecede basit olması, sadece kazanç anlamı taşıdığını gözler önüne sermektedir
cPanel Uygulaması Nasıl Kullanılmaktadır?

Sistem üzerinde böyle bir otomatik kurulum olmamış olsaydı, işler kesinlikle içinden çıkılmaz bir hal alırdı. Örneğin sadece bir yazı veya başlık paylaşmak istediğimizde tüm komutları kendimizin yazması gerekecekti. Ancak bu uygulama sayesinde direk olarak bilgisayar kullanır gibi rahatlıkla, basit yönlendirmelerle yapılması gerçekleştirilmektedir. İnternet sitelerinde cPanel kullanarak değişim yapmak, hesap makinesinde işlem yapmak kadar kolay işlemlerdir.

Dikkatli olarak incelenmeden bile ne gibi olanaklar sunulduğunu anlaşılmaktadır. Hızla hareket edilmesi ve site üzerinde her türlü imkanı oluşturması, otomatik olarak webmaster dünyası için vazgeçilmez bir ürün olduğunu kanıtlamaktadır.
 

Pinkman

Kullanıcı
Katılım
30 Nis 2020
Forum
32
Reaksiyon puanı
23
Puan
8
Yaş
20
Konum
Kırklareli
Cpanel gerçekten çok kolaylık sağlıyor harika yazı olmuş hocam elinize sağlık.
 
Üst Alt