CORONA virüsü son dakika 07 Ağustos: YÜKSELİYOR! ( ANKET )

Sizce Günlük Vaka Sayıları Doğrumu ?

• Evet doğru

Kullanılan: 0 0.0%
  • Fikrim Yok

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

Toltek

Eski üye
Tepki
49
Corona virüsü salgını tüm dünya genelinde canları almaya devam ediyor. Bir yandan da vaka sayısı hızla artmakta. Bununla birlikte Türkiye’de de vaka sayısı ile ilgili geçtiğimiz akşam ve Her gün Koronavirüs tablosu AÇIKLANIYOR Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından son dakika açıklaması yapılmakta. Dünya tamamında salgın nedeniyle ölü sayısı 800.000 sınırına ulaşırken vaka sayısı ise 20.000.000 sınırına kadar dayandı. Peki, Türkiye’de Corona virüsü salgını ile ilgili son durum ne? Türkiye’de durum hiç iç açıcı değil gerçek vaka sayılarının tartışıldığı bir atmosver var.​
Türkiye'deki corona virüsü vaka sayısının artması üzerine kapsamlı bir araştırma hazırlanmış. Kaynak Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1150'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı. Ankara ve Gaziantep’teki hastanelerdeki yoğum bakım üniteleri ve acil servis odaları, Covid-19 hastaları için ayrılmış durumda ve tam kapasite doluluk var” ifadesini kullandı.​
Altaylı’nın geçen günkü yazısından "Sağlık sistemi çökmek üzere" başlıklı ilgili bölüm şöyle:​
Corona ile mücadelede ilk günden beri ön cephede savaşan tanıdık bir doktor aradı dün.“Bakan’ın açıklamalarını 6 ile çarpmışsın” dedi. “Mehmet Ceyhan hocamızın verdiği oranlardan yola çıkarak istatistiki bir sonuç elde etmeye çalıştım. Hata mı yapmışım?” diye sordum. “Yapmışsın elbette. Bana sorarsan 6 ile değil 10 ile çarpman lazımdı” dedi. “Dalga mı geçiyorsun benimle prof” dedim. “Hayır çok ciddiyim” dedi. Üstelik bu kez tek merkezli değil, daha yaygın bir artış olduğunu söyledi.​
5e6f12db214ed825688f3201.jpg

Üst Alt