CMS Konusunda Yardım Arıyorum

hp-0635

Üye
Tepki
4
Merhaba,
Öncelikle forumda yeni olduğum için en uygun olarak bu alana konu açmak istedim. Eğer yanlışsa moderatörler gerekli alana konuyu taşır ve bilgilendirirlerse sevinirim.

Öncelikle CMS , html ve CSS konularında biraz bilgim var. Çok defa internet sitesi kurdum. Ancak şu an istediğim konuda bir çözüm bulamıyorum. Bir ara bir yerde buldum diye hatırlıyorum ama zannederim wordpress eklentisi olarak bulmuştum. Neyse konuya geçiyorum. Bir internet sitesi kurup bu site üzerinden üyelere web sitesi vermek istiyorum. Kesinlikle hosting satmak, domain satmak vs değil. Örneğin; domain.site benim internet sitem ve buraya üye olan webmaster kullanıcı adına sahip üyem kendi kullanıcı adına ait bir subdomain olacak yani webmaster.domain.site gibi ve üyem üyelik girişinden sonra bu subdomaine ait yönetim paneline ulaşıp sitesini düzenleyebilecek.

Bu konuda çok fazla örnek site var zaten. Ama benim istediğim gibi olan site https://tr.gg

Bu konuda bana CMS sistemi veya başka bir çözüm sunacak var mı? Cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Merhaba, öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Bundan birkaç ay yada bir yıl kadar önce ben de benzeri bir sistem oluşturmak için bazı yerlere ulaşmaya çalıştım.

Ulaştığım yer, sizin de konunuzda belirttiğiniz tr[dot]gg (TRGG) oldu ve kendilerine sorduğumda aldığım cevabın bunun üst birimlerle ilgili olduğu ve destek personelini ilgilendirmediği şeklinde bir cevap olduğunu hatırlıyorum.

Wix, Weebly gibi drag & drop mantıklı, insanların kendi sitelerini kolayca oluşturmasına yarayan bir araç oluşturabilirsiniz ancak bunu trgg gibi subdomain mantığında yapamazsınız, bir yazılımcı gerekecektir ve bunu sizin için yapacaktır ...

hp-0635

Üye
Tepki
4
Merhaba, öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Bundan birkaç ay yada bir yıl kadar önce ben de benzeri bir sistem oluşturmak için bazı yerlere ulaşmaya çalıştım.

Ulaştığım yer, sizin de konunuzda belirttiğiniz tr[dot]gg (TRGG) oldu ve kendilerine sorduğumda aldığım cevabın bunun üst birimlerle ilgili olduğu ve destek personelini ilgilendirmediği şeklinde bir cevap olduğunu hatırlıyorum.

Wix, Weebly gibi drag & drop mantıklı, insanların kendi sitelerini kolayca oluşturmasına yarayan bir araç oluşturabilirsiniz ancak bunu trgg gibi subdomain mantığında yapamazsınız, bir yazılımcı gerekecektir ve bunu sizin için yapacaktır ...
Merhaba, öncelikle nazik davranışınıza teşekkür ederim hoş buldum.

Belirttiğiniz sitelerden site açmayı biliyorum yalnız istediğim öyle bir site açmak değil kullanıcılara ücretsiz hizmet vermek. Tabi ki bir yazılımcı ile çalışmam gerektiğini biliyorum ancak bir yıl kadar önce bu konuda araştırma yaparken wordpress multisite eklentisini gördüm fakat bu eklenti tam istediğim şeyi vermedi bana. Yalnız bu araştırmalarda istediğime yakın bir çözüm buldum diye hatırlıyorum. Ancak o çözümü bulamıyorum. Bir CMS sistemi diye hatırlıyorum hangi CMS sistemiydi onu hatırlamıyorum.

Araştırmaya devam edeceğim tavsiyeniz için size teşekkür ediyorum.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Hm, siz sanırım SaaS bir proje istiyorsunuz yani Wix gibi bir platform kurup kullanıcılara kendi sitelerini kurma imkânı sunmak istiyorsunuz. Doğru mu anladım ?

hp-0635

Üye
Tepki
4
Hm, siz sanırım SaaS bir proje istiyorsunuz yani Wix gibi bir platform kurup kullanıcılara kendi sitelerini kurma imkânı sunmak istiyorsunuz. Doğru mu anladım ?
Aynen öyle, yalnız wix kullanıcılara sunduğu ücretsiz sistemlerde alan adına ek bir site adı veriyor. Ben kullanıcılara subdomain vermek istiyorum. Saas dediğiniz projeyi bilmiyorum ama araştırıyorum hâlâ.

somebach

Kurumsal Üye
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
375
Aynen öyle, yalnız wix kullanıcılara sunduğu ücretsiz sistemlerde alan adına ek bir site adı veriyor. Ben kullanıcılara subdomain vermek istiyorum. Saas dediğiniz projeyi bilmiyorum ama araştırıyorum hâlâ.
WordPress uzman olduğum ve sevdiğim bir yazılım değildir bu yüzden WordPress teması yada eklentisi öneremeyeceğim ancak şuraya göz atabilirsiniz, bu scriptte de subdomain özelliği var diye biliyorum ancak birebir trgg mantığında değil, inceleyin eğer beğenmezsemiz ve WordPress eklentisi istiyorsanız "SaaS website builder WordPress addon" şeklinde aramayı deneyin ...

hp-0635

Üye
Tepki
4
WordPress uzman olduğum ve sevdiğim bir yazılım değildir bu yüzden WordPress teması yada eklentisi öneremeyeceğim ancak şuraya göz atabilirsiniz, bu scriptte de subdomain özelliği var diye biliyorum ancak birebir trgg mantığında değil, inceleyin eğer beğenmezsemiz ve WordPress eklentisi istiyorsanız "SaaS website builder WordPress addon" şeklinde aramayı deneyin ...
Aslen ben de wordpress kullanmak istemiyorum zaten. Dediğim gibi multisite eklentisini bulmuştum ancak o istediğim şeyi vermiyor bana. Üstelik çok karmaşık bir yapıya sahip. Bu önerinizi değerlendirmeye çalışacağım. İlginize teşekkür ederim.

hp-0635

Üye
Tepki
4
Aslen ben de wordpress kullanmak istemiyorum zaten. Dediğim gibi multisite eklentisini bulmuştum ancak o istediğim şeyi vermiyor bana. Üstelik çok karmaşık bir yapıya sahip. Bu önerinizi değerlendirmeye çalışacağım. İlginize teşekkür ederim.
Tekrar merhaba, bu scripti inceledim ancak dediğiniz gibi trgg mantığında değil. Sanırım istediğim türde bir script bulamayacağım bu yüzden scripti yazabilecek bir yazılımcı ile görüşmeyi deneyeceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Üst Alt