Çizme Dünyası

neseli

Yeni üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
21
Tepki
1
Puan
0
Konum
bursa
Meslek
sohbetçi
Çizme Dünyası
Her kadının ayakkabı dolabında bence mutlaka bir diz üstü çizme olmalı. Çünkü diz üstü çizmeler hemen hemen her sezon trendler arasında. Bu çizmeler hem sıcak tutuyor hem de kombine farklı bir çekicilik ve asilik katıyor. Mini eteklerle, taytlarla, skinny jeanlerle rahatlıkla kombinlenen diz üstü çizmelerin asiliğini de göz ardı etmemek gerek. Bu çizmeleri kullanırken elbette dikkat etmeniz gereken püf noktalar var.

Öncelikle çizmenin bilek bölümünün ayağınıza tam oturup oturmaması çok önemli. Rahat bir çizme giyinmek istiyorsanız bilek bölümü ayağınıza tam olarak oturmalı. Sonrasında karar vermeniz gereken bir nokta var. Çizmenizin bacağınızı tam sarmasını mı istiyorsunuz yoksa biraz bol durmasını mı. Benim bu konudaki fikrim bacağı tam sarmalı çizme.

Boyunuz uzunsa düz çizmeler tercih edebilirsiniz. Ama boyunuz daha uzun görünsün isterseniz topuklu çizmelerin feminen ve şık görünümünü denemelisiniz. Bacak boyunuz kısaysa hemen dizinizde biten çizmeleri tercih etmelisiniz. Hatta daha uzun bacak görüntüsü için çizmenizle aynı renk çorapla da taytla kombin yapabilirsiniz.

Diz üstü bot giyinme konusunda sıkıntıyı en çok minyon tipli kadınlar çekiyorlar. Çünkü zaten kısa olan boylarını çok daha kısa gösteriyor. Bu yüzden minyon tipli kadınlar tayt ya da skinny jean yerine mini etek ve mini elbiselerle kombin yapmalılar.

Diz üstü çizme satın alırken kumaşına çok dikkat etmelisiniz. Özellikle deri olan çizmeler kıvrılmalardan dolayı zarar görebilir ve soyulabilir. Birçok para verip aldığınız çizmeyi uzun bir süre kullanmak için iyice araştırma yapıp almalısınız.
 
Üst Alt