Çırakların yerini İnsansız Araçlar mı Alacak?

Kroger, Arizona'da teslimat için insansız araçlardan yararlanıyor

ABD süpermarket zinciri Kroger, salı günü yaptığı açıklamada, Silikon Vadisi'nin kuruluşu Nuro ile ortaklaşa çalışarak, Arizona'ya yiyecek götürmek için insansız otonom araçlar kullanmaya başladığını bildirdi.

Henüz tüm bölgeleri kapsamayan pilot uygulamada

Ağustos ayında Scottsdale'de ki şirketler tarafından başlatılan pilot teslimat projesinde Nuro'nun özel bir insansız aracı olan R1 kullanılıyor.

Kroger teslimatlarında test aşaması dolayısıyla araçlarda güvenlik amaçlı sürücüler bulunacak.

Kroger'in Nuro ile olan anlaşması, ABD teslimat pazarındaki çekişmeleri, tüketici harcamalarının daha da fazla artmasını vurgulamaktadır.

Peers Walmart ve Amazon’da hizmetlerini genişleterek, teslimat sürelerini kısalttılar ve operasyonlarına büyük yatırımlar yaptılar.

Teslimat sınırı var mı?

Kroger, denemeler için sadece bir mağazayı kullanıma sunacak.
Müşteriler, siparişleri Fry's Food Store 'ın web sitesi veya mobil uygulaması aracılığıyla verebilecekler .
Market siparişleri aynı gün veya bir sonraki gün teslimat için planlanabilecek. Teslimat ücreti, sipariş başına 5,95 $ ve minimum sipariş miktarı bulunmayacak.

Benzer şirketlerin insansız araçlara yaklaşımı ne?

Walmart, Ford Motor ve Postmates geçtiğimiz ay Walmart müşterilerine yiyecek ve diğer malları teslim etmek için işbirliği yapacaklarını ve bir gün otonom araç kullanabileceklerini açıkladılar.


Neden Arizona?

Arizona, otonom testlerin merkezi olarak biliniyor;bu sebeple Scottsdale seçildi.
Nuro'nun yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı Jim Lane, “Scottsdale sakinlerinin hayatlarına fayda sağlayabilecek yenilikçi teknolojiye hoş geldiniz diyoruz. Bu ortaklığın muazzam bir potansiyele ve vaatlere sahip olduğunu düşünüyoruz ve proje sakinlerimize günlük rutinler için henüz yaşanmamış kolaylıklar sunacaktır. ” diye belirtti.

23.JPG
 
Üst Alt