Cenk Tosun'dan Everton, transfer ve Beşiktaş sözleri!

LegionTR

Eski üye
Tepki
1
[img=907x508]http://ajssarimg.mediatriple.net/844969.jpg[/img]

Beşiktaş’tan rekor bir transfer bedeliyle İngiliz ekibi Everton’a transfer olan Cenk Tosun, basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor. Golcü futbolcunun açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

İlk olarak isminin doğru telaffuzu hakkında bilgi veren Cenk Tosun, Everton'ı neden tercih ettiği yönünde sorulan bir soruya, "Everton gerçekten çok köklü bir kulüp. Hocamızın da çok büyük etkeni oldu bu transferde, kulüp de beni çok istedi. İngiltere’de oynamak benim de hayalimdi. Dediğim gibi hoca çok büyük etkendi” ifadelerini kullandı.

"Videoyu gördüm, mutlu oldum"

Milli golcü, eski takımı Beşiktaş'ın "Come to Beşiktaş" kampanyası için yayınladığı videoda yer almasıyla ilgili olarak, "Ben de 2-3 gün önce gördüm o videoyu. O videoyu birkaç hafta önce çekmiştik, daha transfer olmadan. Beşiktaş’taki başkanımız beni çok sevdiği için tuttu o videoda. Ben de gördüm, mutlu oldum” diye konuştu.
Beşiktaş’ı bırakmanın zor bir karar olduğunu söyleyen Tosun, “Çünkü ben orada 3,5 yıl harcadım. 3 senede iki tane şampiyonluk gördüm. Çok güzel arkadaşlar edindim. Hocamızla çok iyi anlaşıyordum, babam gibiydi. Dediğim gibi İngiltere’de oynamak hayalimdi. Everton gibi bir kulübe imza attığım için de çok mutluyum” açıklamasında bulundu.
Cenk Tosun'un açıklamaları:

Üst Alt