Bitcoin yoldan çıkmadı mı ?

somebach

GOLD ÜYE
Platin Üye
Moderator
Katılım
20 Kas 2020
Mesajlar
486
Çözümler
6
Tepki
194
Puan
269
Konum
Cyprus
Web
cavatin.com
Feedback score
0
Meslek
Öğrenci
Başından beri Bitcoin ve kripto paralarla ilgili kötü düşüncelerim vardı zaten ancak şu anda Bitcoin ve altcoinlerin bir yatırım aracı haricinde kumar ve kolay para kazanmak amaçlı kullanılması rahatsız edici ...

Her zaman kolay yoldan, hızlı ve para kazanmak isteyen insanlar olur ve onlara hayal satan, hayal pazarlayan d*landırıcılar tarafından kandırırlırlar, Ponzi sistemleri, yasadışı bahis ve daha niceleri.

İşte bugün Bitcoin ve altcoinler, kolay yoldan fazla para kazanmak isteyen insanları av olarak gören bazı manipülatörler (bkz:Elon Musk) tarafından kullanılan bir oltaya dönüyor gibi. Örneğin 10 Bitcoin alan bir multimilyarder, topluluğa yüksek takipçili hesabı üzerinden "Bitcoin yükselecek" mesajı veriyor ve böylece topluca Bitcoin'e yatırım yapan kişiler sayesinde kendisi kazanıyor.

İşin teknik kısmıyla ilgili fikri olmayan kişiler saçma grafikler çizip birkaç havalı görünen İngilizce kelime ile açıklama yapıp insanlar üzerinden hem sosyal medyadan, hem Exchange platformlarındaki referans linklerinden ve belki de yine coinlerde kazanç elde ediyor ama insanlar farkına varmıyor.

Bu konuyu emek verip yazdım, alıntı yada çalıntı her neyse ondan yok, kendim şahsi fikrimi belirttim ve WF'ye özel olarak yayınlıyorum, sizin fikirleriniz nedir ?
 

Celil

💙
Hosting yöneticisi
Admin
developer
Vip Üye
Katılım
5 May 2019
Mesajlar
2,750
Çözümler
27
Tepki
1,534
Puan
1,240
Yaş
17
Konum
İstanbul
Feedback score
1
Meslek
SEO Uzmanı
balinalar kazanıyor alttaki küçük insancıklar çarkı döndürüyor sadece
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst Alt