Bir Blog Ne Kadar Sürede Gelişir / İlgi Çekmeye Başlar?

Lümpen Yazar

Bağımlı
Tepki
1
Merhaba Webmaster Forum ailesi. Mesleğime yönelik bir blog çalışmam var. Henüz yeni ancak üzerinde çalışıyorum. Bu hususta deneyimli arkadaşlara sormak istediğim; Bir blogun ne kadar sürede dikkat çekmeye yada izlenmeye başlayacağı. Normal şartlarda, yeni bir içerik oluşturup bunu sosyal medya ortamlarında paylaştıktan sonra anlık olarak bir izlenme artışı olmakta ancak bu artışı yaratan nedenin SEO ve arama motoru bot'ları olduğunu artık biliyoruz. Peki organik hit ne zaman gelmeye başlar.? Ne zaman tanınır, bilinir olmaya başlanır?

gokhanemir

Yeni üye
Tepki
0
En az 6 ayı gözden çıkarın hocam. Kaliteli ve bol zengin içerik girişi yapın. İç seo gerçekten çok önemli. Zamanla güzel sonuçlar alacaksınız.

Lümpen Yazar

Bağımlı
Tepki
1
Teşekkürler cevabınız ve ilginiz için. Seo hususunu tam olarak bir türlü anlayamadım. İç seo nedir? Anahtar kelime dışında Seo uyumundan haberim yok açıkçası. :)

gokhanemir

Yeni üye
Tepki
0
İç seo googlenin sitenizi daha iyi kavraması manasına geliyor. İşe sitemap ve robots.txt oluşturup google webmaster'e eklemekle başlayabilirsiniz. H etiketleri kullanın. Hiyerarşi çok önemli. Birde wordpress kullanıyorsanız table of contents kullanın. Ve site içi linkleme yapın.

Lümpen Yazar

Bağımlı
Tepki
1
Çok teşekkürler dostum...

Üst Alt