Bir alan adı hakkında sorum var

Lykaon

Yeni üye
Tepki
0
Merhabalar, " facebook-turkiye.com " alan adını satın aldım. Fakat aklımda bir kaç soru var, bilgili hocalarım cevaplarsa memnun olurum.

-Bu domaini nasıl değerlendirebilirim?
-Satılabilir mi, eğer satılırsa satış fiyatı ortalama ne kadar olur?
-Bir sistem kurup kullanmaya başlasam telif hakkından dava açılabilir mi?

Her türlü öneri ve görüşe açığım, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum..

Serkan

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem..
Tepki
1
Domain nasıl değerlenir ?
- Reklam ajansı, yardım bloğu yada forumu gibi projeler gerçekleştirilebilir. Bir arkadaşımın benzer bir projesi vardı ve iyi ziyaretçi alıyordu. Daha sonra ne yaptı bilmiyorum ama projelendirmek daha kârlı bir iş gibi görünüyor.
Satılabilir mi ve ne kadara satılır ?
- Şimdi bu sorunun aslında cevabını hiç kimse veremez, her ürünün bir alıcısı vardır ki bu gün geldiğinde x rakama bazen de xx.xxx rakama tekabül edebiliyor. Bunun en iyi cevabını satışa sunduğunuz da gelen yorum ve cevaplar gösterebilir.
Telif hakkı konusu ?
- Facebook adına ticari amaçla satış yaparsan evet karşına sorun çıkar, ama blog yada bilgi amaçlı paylaşım yapılırsa bu pek problem olmaz diye düşünüyorum.

Admin

Yönetici
Yazılım Uzmanı
Web Tasarımcı
Tepki
891
Merhaba Hoşgeldiniz.. facebook-turkiye.com alan adınızla neler yapabilirsiniz? Reklam, sosyal paylaşım sitesi, ve facebook ile ilğili haber ve bilgiler olabilir mesela.
Satılabilirmi? evet satılabilir! hefesini kırmak gibi olmasın. ama domain ismi uzun ve facebook-turkiye.com alıcıların pekde ilğisini çekmeyebilir Fiyat Konusunda Tahmini bir fiyat vermek Yalnış olur. Siteniz Satışa sunulduktan sonra ortama fiyat ortaya çıkar zaten.
Telif Hakkı? Kuracağınız sistem ve paylaşacağınız bilgilere göre bu değişebilir.. Benim düşüncem kişisel paylaşım sitesi yaparsanız telif hakkı yemezsiniz..

Nokta

Bağımlı
Tepki
3
"facebook" alan adı ile ilgili patentler mevcut. İlerde başınız ağrıyabilir. Alan adı almadan önce, eğerki boş bırakılmışsa, biraz araştırmada fayda var.

Üst Alt