Bağcılar Nasıl Bir Yer? Bağcılarda Nerede Oturulur?

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Bağcılar Nasıl Bir Yer?

Bağcılar...

Ülkemizin en elit semtlerinden en güzide en sakin ve temiz semtlerinden biridir. Gerçekten içerisinde bir çok güzel şeyi barındırır. Bağcılar'a giriş yaptığınızda önünüze yeni hayvan türlerinden biri olan keko abiler ve ayan ablalar çıkar bu canlılar 7/24 torba ile beslenir ve mitoz ile bölünerek herhangi bir kavga anında 1v1 kavgayı 1v20ye çevirirler. Gruplar halinde takılan bu canlıların yanından geçerken cüzdan ve türevi eşyalarınız anında kaybolabilir bu canlılarımızın yeteneğidir, parası olmayınca sizden ufak bir miktar 50 kuruş isteyebilir.

Şaka bir yana, İstanbul'un en büyük 3. ilçesi olan Bağcılar, Türkiye'de aralarında Çanakkale'den Giresun'a kadar birçok önemli şehrin de bulunduğu 51 ili de geride bırakıyor. 737.206 insan Bağcılar'da yaşıyor.

Bağcılar'da gezilebilecek herhangi bir yer var desem yalan olur.

Küçüklüğümde bir çok ter*rist eylemlerine şahit olduğum, marketlerin camlarını kırdıkları, arka sokağımda silah seslerini duyduğum, bıçakla gezen tiplere denk geldiğim değişik bir yer bağcılar. Yaşadığım yerde 2 3 kere dövüldüğümüde söyleyeyim.

Bağcılarda Nerede Oturulur?

Bağcılar'ın Güneşli dışındaki hiçbir semtini tercih etmeyin. Güneşli tarafları gerçekten temiz. Bulgar göçmenlerinin yoğunluğu daha resmi işlerin yer aldığı bağcılar belediye binasınında bulunduğu için böyle keko vb. tipleri zor görürsünüz güneşlide.

Güneşli'de neler yapabilirsiniz?

Güneşli park avm var başka bir şey yok :)
Gezip dolaşabilirsiniz, park var parkta takılabilirsiniz.

Güneşli taraflarında fiyatlar normaldir alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ulaşımıda kolaydır. Bahçelievler, şirinevler, bakırköy gibi yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kalabalık olmadığı ve çevreside temiz olduğundan ev alınıp kalınabilecek bir yer diyebilirim.

Ancak bağcıların diğer semtleri için aynısını pek diyemem. Mahmutbey taraflarınıda temiz kısım olarak alabiliriz.

İnternette abartıldığı kadar tehlikeli bir yer olmasa bile insanından rahatsız olmanız mümkündür.

Daha çöpünü çöp kutusuna atmayıp evdeki çöp dolu poşetini evinin önüne bırakan insanlar mevcut bağcılarda.

Mal mal bakan önünüzü kesen tiplerde nadirde olsa denk gelebilir. Çevresi pistir.

Güneşli/Mahmutbey hariç Bağcılar'a kesinlikle gelmenizi tavsiye etmem.

Son düzenleme:

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Ek olarak;

Bağcılar Belediyesi gerçekten harika bir yönetim sergileyerek, insanının böyle olmasına rağmen bir çok hizmet sunmaktadır.

Kapalı havuzlar, olimpik salonlar, eğitim için özel imkanlar vs. belediyemiz gerçekten sağlam ve bu kadar nufüsa rağmen iyi hizmet veriyor.

Belediyeden dolayı herhangi bir endişeniz olmasın yardımsever ve iyimserlerdir. :)

somebach

alacakaranlıktan şafağa kadar
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
😅 Gülme krizine girdim

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
2 3 kere dövüldüğümüde söyleyeyim.
La ibo bu bize webmaster falan diyor ha, la bu bize küfür edir ibo, ibo vur ibo, ibooo.

Anlatsana nasıl oldu ?

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
😅 Gülme krizine girdim
Valla konuyu yazarken bende güldüm baya :) malum yaşadığım yer işte...

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
O değil de başlığı 2011 yapmışsın, dayağın etkisi hâlâ devam ediyor belli ki ejidjdjddjjfnfmgngm

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
La ibo bu bize webmaster falan diyor ha, la bu bize küfür edir ibo, ibo vur ibo, ibooo.

Anlatsana nasıl oldu ?

Kanka zamanında evimin üst sokağından aşağı iniyorum o zamanlar ortaokuldayım bir tane k*rt kekolardan biri k*rtçe bir şeylerden söyledi anlamadım sonra dedi yukarı bak apartmanın üstünde bir adam vardı onu göstererek o sana girsin dedi bende yoo sana girsin dedim geldi vurdu yere yapıştım. Allahsız şerefsiz işte şimdi bir tanesi denk gelse tek yumruğumla alırım malum ortaokulda 20li yaşlarda birine nasıl vurabilirim.

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
O değil de başlığı 2011 yapmışsın, dayağın etkisi hâlâ devam ediyor belli ki ejidjdjddjjfnfmgngm
Ahahahah patladım.

Sonraki dayak ise, yine k*rtlerden biri bakkaldan yanımda arkadaşımla çıkarken benden para istedi dedim yok (gerçekten yoktu) bi vurdu böyle ufaktan sonra bıçak çekti bakkalcı çocuğa laf etmese az daha bu yorumu atamaz olurdum, tam onlar konuşurkende ben topuk.

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
Kanka iyi bari bir anda 50 kişi de olabilirdi onlar iyi ki büyümemiş kavga aniden çoğalıyorlar bilirsin. Baya güldüm, geçmiş olsun.

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Ayrıca yaptığım ırkçılık olarak algılanmasın maalesef ki bu olayların hepsini hep bir k*rt yüzünden yaşadım. K*rtler maalesef ki bu şekilde davranıyor. Kendileriyle konuşmak mümkün olmuyor. Adamların kültürleri böyle.

Sonraki dayak hikayesi ise,

Ortaokul 5. sınıfta 2. dönem hafta sonlarının bir gününde sınıftan bir arkadaşımla bisiklette takılıyorum falan o evine gitti bende takılıyordum falan derken bir sokaktan geçtim sınıftan bir kızı gördüm selam verdi bende selam verip sokağın sonuna doğru gitmeye başladım. Tabii ki klasik k*rt abileride yanındaydı ben bir şey yapmışım gibi peşimden kovalamaya başladılar. Altımda bisiklet var normalde kaçarımda şansımı işte sokağın sonunda hayvan gibi yokuş var. Yokuşun sonunda yakaladılar duvara yapıştırdılar bir iki vurdular gözüme sigara yakıp sokacaklardı, bir şekilde konuştum ağlıyordum hüngür hüngür ulan 5. sınıfa giden çocuğum 2 tane liseli beni tutuyor kenara alıyor adam mısınız lan hepsi böyle bunların küçücük çocuklara kafa tutuyorlar. Her neyse meğersem beni kendi kardeşlerine laf atan biriyle karıştırmışlar o laf atanıda tanıyorum üst sokakta oturuyor arkadaşım kendisi. Onlarla konuştum dediler o çocuğu çağır dediler bir şey söyleme gelsin dedi sadece bende okey dedim. Sonra çocuğun babasına olayı anlattım adamların yanına gitti bende adamlar beni kovalamasın sonra diye kaçtım olayın devamında ne olduğunu bilmiyorum ama bize bulaşmadılar.

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
Biliyorum ırkçılık olmadığını, çoğusu kavgacı kişiler oluyorlar.

O değil de gözüne sigara yakıp sokmak ne 😅

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Şu anda ünlü olan Heijan rapçiside bizim üst sokaktandı ben ortaokula giderken daha çok meşhur olmamıştı görme şansım olmuştu kendisini :) Bağcılar sayesinde meşhur olup yayıldı etarada o da.

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Biliyorum ırkçılık olmadığını, çoğusu kavgacı kişiler oluyorlar.

O değil de gözüne sigara yakıp sokmak ne 😅
Yapacakları yapsalardı kör olacaktım iyi ki bir şekilde kendimi ifade etmişim... Bir ara bıçakla geziyordum korkudan :) Şimdi yanımda bir şey yok ancak bibergazı taşımayı düşünüyorum istanbuldan hayır gelmez

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
Şu anda ünlü olan Heijan rapçiside bizim üst sokaktandı ben ortaokula giderken daha çok meşhur olmamıştı görme şansım olmuştu kendisini :) Bağcılar sayesinde meşhur olup yayıldı etarada o da.
Şu an pek ünlü değil gibi aslında, o 2017 yılında yaptıkları şarkıyla yükseldiler ama sonra devamı pek gelmedi.

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
Yapacakları yapsalardı kör olacaktım iyi ki bir şekilde kendimi ifade etmişim... Bir ara bıçakla geziyordum korkudan :) Şimdi yanımda bir şey yok ancak bibergazı taşımayı düşünüyorum istanbuldan hayır gelmez
Çok haklısın, semt haricinde bu genel bir durum gibi maalesef. Yani yolda yürürken tanımadığı biri tarafından öldürülme riski olması insanı korkutuyor.

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Konuda bahsettiğim arka sokaktaki silahlı çatışmanın videosuda var ;

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Çok haklısın, semt haricinde bu genel bir durum gibi maalesef. Yani yolda yürürken tanımadığı biri tarafından öldürülme riski olması insanı korkutuyor.
Geçen bir adam samuray kılıcıyla hadi bugün birini öldüreyim diye dışarı çıkıp kadının birini öldürdü. Gerçekten zor ya bu ülkede yaşamak.

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Ayrıca açığa geçmeden önce okuduğum lise ;

Bağcılardaki tek temiz lise diyebilirim.

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
Temiz Lise: Ya kanka öyle taramalı tüfek falan yok getiren glock getiriyor o kadar bazen karambit çevirme yarışı yapıyoruz falan

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
Benim eski okul biraz fenaydı, şimdiki iyi ama eski okul dışarıdan çok güzeldi, boğaz manzarası vardı. Aşk101 dizisindeki okul işte ama öğrenciler biraz bozuyordu.

Celil

Hosting yöneticisi
Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
1,776
Meslek
SEO Uzmanı
Benim eski okul biraz fenaydı, şimdiki iyi ama eski okul dışarıdan çok güzeldi, boğaz manzarası vardı. Aşk101 dizisindeki okul işte ama öğrenciler biraz bozuyordu.
boğaz manzaralı okul puhahah çok iyi ya :D öğrenciler her yeri bozuyor, benim eski orta okuluma mezun olduktan 2 sene sonra gittim hocalar isyandaydı çoğu eski sağlam hoca okuldan ayrılmış öğrenciler aşırı yaramaz

somebach

Admin
Soru & Cevap Uzmanı
Tepki
397
Meslek
Öğrenci | PM
Öğretmenler okula alışıyor, bazen öğrencileri düzenliyor, o şekilde bir düzen oluyor ama sonra atanınca falan yine düzen bozuluyor 😑.

Üst Alt