Aminoasitler ve Protein Tozları Satış Sitesi

neseli

Yeni üye
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
21
Tepki
1
Puan
0
Konum
bursa
Meslek
sohbetçi
Aminoasitler ve Protein Tozları Satış Sitesi
Spor yapanlar, kas geliştirmek ve fit bir vücuda sahip olmak isteyenler bu hedeflerine daha hızlı ulaşmak için çeşitli gıda takviye ürünlerini kullanıyorlar. En çok kullanılan gıda takviyesi ise proteindir. Ancak hedefinize daha çabuk ulaşmak için doğru bir protein tozu çeşidini kullanmalısınız. İzole whey protein ve hidrolize whey protein tozu çeşitleri en saf protein tozlarıdır. Konsantre whey protein tozlarında ise protein dışında karbonhidrat ve yağ da bulunmaktadır. Vücudunuzun ihtiyacını tespit ederek doğru çeşidi kullanmalısınız. Bunun dışında kazein protein bar, yumurta protein tozu, soya proteini tozu, et proteini ve soya proteini gibi çeşitleri de bulunmaktadır. Elde ediliş kaynakları farklı olan bu tozların ortak özelliği kas gelişimine, kas hasarlarının tamirine yardımcı olmalarıdır.

Proteinlerin ve buna bağlı olarak hücrelerimizin temel yapı taşı olan amino asitler ise esansiyel amino asitler ve esansiyel olmayan amino asitler olarak ikiye ayrılır. Esansiyel olmayan amino asitleri vücudumuz kendisi üretir. Ama esansiyel amino asit çeşitleri vücut tarafından üretilemez, dışarıdan alınması gerekir. Kaslarımızın ve dokularımızın gelişmesi ve onarımı için amino asitlerin her iki çeşidi de gereklidir. Amino asitler toz, tablet ve sıvı formunda bulunuyor. Kullanımı çok rahat olduğu için tablet amino asitler daha çok tercih ediliyor. Toplam 23 çeşit amino asit bulunuyor. Birden fazla amino asitin belli oranlarda karıştırılmasıyla da kompleks amino asit elde ediliyor.

Yağ yakımını hızlandırmak ve güçlü bir kas yapısına sahip olmak için kullanılan yağ yakıcı çeşitleri ise doğru kullanılmadığında sizi arzu ettiğiniz hedefe ulaştırmayacaktır. Yağ yakıcı kullanırken mutlaka spor yapmak gerekir. Böylece yağ yakıcılar yağları parçalayarak enerjiye dönüştürür ve depolanmasını önler. Yağ yakıcı kategorisinde 3 çeşit supplement bulunuyor. L-karnitin yağ yakımını hızlandıran ve en çok kullanılan çeşittir. CLA vücutta yağ depolanmasını önlemektedir. Termojenik yağ yakıcılar ise metabolizmayı hızlandırıp vücut ısısını arttırır. Ancak yağ yakıcılar sporla ve dengeli beslenmeyle sizi hedeflerinize daha hızlı ulaştıracaktır. Spor yapmadan ve dengeli, düzenli beslenme programı uygulamadan yağ yakıcılardan sonuç alamazsınız. Ayrıca supplement alırken kaliteli markaların ürünlerini tercih etmelisiniz ve nasıl kullanacağınız konusunda beslenme uzmanından bilgi almalısınız.
 
Üst Alt