Amazon, Meraklıları için Makine Öğrenimi Kursu Yayınladı!

scrop

Eski üye
Tepki
4
Makine öğrenimine merak salanlardan mısınız? Merak salıp da, yeteri kadar kaynak bulamadığı için hevesi kursağında kalanlardansanız, Amazon’un parasız Makine Öğrenimi(Machine Learning) eğitimiyle mükemmel bir başlangıç yapabilirsiniz!

Amazon, makine öğrenimine merak salan geliştiriciler için görkemli bir kaynak eğitim programı yayınladı. Daha ilkin Amazon bünyesindeki geliştirici ekibinin faydalanmış olduğu 45 saatlik eğitime, artık isteyen tüm geliştirici adayları ücret ödemeden haiz olabilecek.

Parasız 30 Kurs ve 45 Saatlik Eğitim!​

Amazon’un makine öğrenimi kursu, makine öğrenimi alanında hiçbir tecrübesi olmayan geliştirici adaylarından tutun, uzmanlara varıncaya dek her insanın faydalanmasını hedefliyor.

makine_ogrenimi.png

Eğitim programıyla temel olarak hedef alınan 4 grup ise şöyleki:

• Geliştirici ve Geliştirici Adayları
  • Veri Bilimcileri
  • Veri Platformu Mühendisleri
  • Ustalaşmış İş İnsanları

45 saatlik kurs en temel seviyeden, makine öğreniminin temel konseptinden başlıyor. Uygulamaya dönük ilerleyen kurs, son aşamada ise gerçek dünya örnekleriyle kursiyerlerin öğrendiklerini pekiştirmesini sağlıyor.

Bir mağaza için armağan paketi uygunluğu yazılımı, ulaştırma rotası uygunluğu yazılımı, eğlence dünyasının potansiyel ödül sahiplerini IMDb verilerinden faydalanarak kestirmek benzer biçimde bazı keyifli yazılım örnekleri de kursiyerleri bekliyor.

Amazon doğal ki tüm bu tarz şeyleri insanların gözünde sempatik görünmek için yapmıyor. Kursun odağında pazarlama bulunduğunu idrak etmek oldukça zor olmasa gerek. Kurs her insanın katılımına açık ve ücretsizken, geliştiricilerin ileri seviyelerde kullanacağı bazı AWS servisleri için ödeme yapması gerekiyor.

Ek olarak kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler opsiyonel olarak; “AWS Certified Machine Learning – Specialty” sertifikasını almak için sertifikasyon sınavına da katılabilecekler. Normalde piyasa kıymeti 300 dolar olan bu sertifika sınavına kursiyerler %50 indirimle, şu demek oluyor ki 150 dolar ödeyerek girebilecek.

Alternatif kurslara da göz atmayı ihmal etmeyin!​

Amazon’un kursu kafanıza yatmadıysa tercih edebileceğiniz başka parasız eğitim programlarının bulunduğunu da hatırlatayım. Örnek olarak:

Google: Coursera ile güçlerini birleştiren Google’ın tamamen parasız bir makine öğrenimi kursu bulunuyor.

Microsoft: Microsoft’da makine öğrenimi alanında kariyer planlayan kişiler için benzeri ücretli bir eğitim programına haiz.

Aslen artık belirtmeye bile gerek yok fakat gene de altını çizelim: Bu listedeki tüm kursların dili, Amazon’un eğitimi dahil İngilizcedir.

Amazon’un Makine Öğrenimi Kursuna Göz Atın!

Üst Alt