Adsense Ban'ları Nasıl açılır ?

kalpsiz02

Yeni üye
Tepki
0
Merhaba Bu konuyu çok merak ettiğim için açıyorum. Bir projemiz var ve binlerce tl harcayarak projelerimizi geliştirmek ve hayat sokmak için çaba sarfeder, gecemizi gündüz eder emek harcarız. Peki gerçekleştirdiğiniz projeniz ve yayında olan siteniz ilerde bir sebeb olmadan aniden adnense'den banlandı ve reklam hakları elinizden alındı. bu durumda ne yapardınız ? ve sitenizi adnense ban'dan nasıl kurtarırsınız bu konu hakkında bir bilgisi olan varmı ?
Bu makaleyi merak edenler ve adnense'den ban yiyen site sahipleri için açtım. bu konu biraz aydınlansın ve Adnense ban çözümlerinin nasıl olduğunu hepimizin bilmesi gereken bir konudur.

Serkan

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem..
Tepki
1
Merhabalar,

Böyle üzücü durumlarla karşılaşan üyeler, ajanslar görüyoruz. Bu durum karşısında yapılması gereken adımları zaten Google AdSense size mail aracılığı ile iletiyor.
Zaten AdSense başvuru sırasında politikaları size okutuluyor bizler ''Biliyoruz'' mantığı ile hareket ettiğimiz için okumaya tenezzül etmiyoruz. Politikalarına aykırı paylaşımlar, yerleşimler olduğunda öncelikle uyarı sistemi devreye girerek tarafınıza uyarı iletileri gelir. Sizler düzeltmediğiniz taktirde öncelikle kısa süreli bir reklam engeli olur. Yine düzeltmediğiniz taktirde hesabınız durdurulur.

Eskiden direk hesap, hesap içerisinde ki reklam kodlarının bulunduğu siteler de banlanırdı. Şimdi farklı bir politika var bu durumla karşı karşıya geldiğiniz de itiraz formu ile başvurabiliyorsunuz. Diyelim ki sizde banlanmadı site, siteyi alırken banlı bir site aldınız bu durumda yapacağınız bir şey daha var, AdSense yardım forumu'na durumunuzu izah edip AdSense yöneticilerinin konuya el atmasını bekleyeceksiniz. Farklı bir yönü maalesef yok

kalpsiz02

Yeni üye
Tepki
0
Evet. Eskiden hemen banlanırdı. Fakat şuan eğer dediğiniz gibi ise uyarı falan geliyorsa bu çok iyidir.

Üst Alt