Açken su içmenin Önemli faydaları

alexhost.com

Çiçek

Eski üye
Katılım
21 Ara 2018
Mesajlar
124
Tepki
19
5e3816b866a97c5f56e4d79d.jpg

Açken su içmenin önemli faydaları

Kalkar kalkmaz ilk yaptınız şey nedir? Nüfusun çoğu gibi muhtemelen Bir fincan çay veya kahve yudumlamak m?
Araştırmalar, aç karnına çay veya kahve içmenin, özellikle sabahları Yudum lan İlk şeyse, vücut üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabileceğini göstermektedir. Sabah çay veya kahve den vazgeçme düşüncesi korkunç ise,onun zararlı etkilerini en aza indirmek için yapılabilecek şey bunları içmeden önce bir bardak su içmektir. Vücudumuzun yüzde yetmişi kadarı sudan oluşmuştur ve sağlıkla ilgili faydaları saymakla bitmez. Su,insan vücudundaki organların düzenli çalışmasını sağlar ve susuzluğu giderebilecek en iyi içecektir ve aç karnına içmek vücuttaki hemen hemen tüm sorunları tedavi edebilir. Aç karnına su içmenin faydaları şunlardır:

Vücudun susuz kalmasını önler

Sabah uyan aldığı zaman 6-8 saat boyunca kişiler hiçbir şey yemediği veya içmediği için vücut olur kalmış durumdadır. Çay ve kahvenin her ikisinde de idrar söktürücü olan kafein vardır. Bu madde vücutta fazla su dan kurtulmak için idrar akışını arttırır. Aç karnına kahve veya çay içmek vücudun daha da susuz kalmasına katkıda bulunur.bu nedenle uyandıktan sonra içilen su vücudu nemlendirir ve aynı zamanda kafeinden kaynaklanan hasarı en aza indirir.

Asitliği Önler

pH değeri 7 nin altında olan herhangi bir şey, doğada asidik olarak kabul edilir ve çayın pH değeri 6 iken kahvenin pH değeri 5'tir.Dolayısıyla her ikisi de doğada asidiktir ve ikisinden biri mide boşken içildiğinde mide çok miktarda hidroklorik asit üretir.
hidroklorik asit vücutta gerekli miktardan daha fazla öğretilirse ekstra mide suları yemek borusunun alt kısmına doğru hareket ederek iç zarını etkiler. Bu durum asitliğe neden olur.Bu yüzden kahve veya çay içmeden önce su içmeli ve asitlik önlenmelidir.

Açlık hissi oluşturur

içme suyu bağırsakları düzenli olarak temizlemeye yardımcı olduğu için sabahları açlık hissedilmesi o sağlar. böylece kahvaltı zamanı da yapılabilir.

Metabolizmayı hızlandırır

Boş bir mideye su içmek metabolizmanın neredeyse yüzde 25 oranında artmasına yardımcı olacağından diyete destek verir. Metabolizmayı hızlandırmak,yiyeceklerin daha hızlı sindirilmesine ve uzun vadede kilo verilmesine yardımcı olur. En iyi sonucu almak için her zaman günde en az 3-4 litre su içilmesi önerilir.
 
Üst Alt