500 milyon dolar değerinde Facebook hissesi satıldı

500 milyon dolar değerinde Facebook hissesi satıldı
Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, şubat ayında yarım milyar dolar değerinde Facebook hissesi satarak, eşiyle kurduğu yardım kuruluşuna ekstra bütçe sağladı.
Mark Zuckerberg, değeri 500 milyon dolar civarındaki hisselerin satışını, 2015 yılında eşi Priscilla Chan'le birlikte kurdukları yardım organizasyonu Chan Zuckerberg Initiative'e (CZI) ek bütçe yaratmak için gerçekleştirdi.

Reuters'ın haberine göre, Zuckerberg şubat ayının sonunda değeri 125 milyon dolar eden 685 bin Facebook sattı. Böylece teknoloji milyarderinin bir ay içerisinde sattığı Facebook hisselerinin sayısı 2,7 milyona ulaştı.

Zuckerberg'in bir ay içerisinde sattığı hisselerin toplam değerinin 482 milyon dolar olduğu belirtildi.

CZI sözcüsü, Zuckerberg'in hisse satışının bilim, eğitim ve fırsat eşitliği alanında gerçekleştirecekleri çalışmaları fonlayacağını açıkladı.

Mark Zuckerberg daha önce servetinin yüzde 99'unu CZI üzerinden yardım inisiyatiflerine harcayacağını açıklamıştı ki bu açıklamayı yaptığı esnada serveti 45 milyar doların biraz üzerindeydi.

3PsYcho

Eski üye
Tepki
10
Teşekkürler

Üst Alt