15.05.2022 Kayizer.com Hacklendi! (Veri İhlali)

alexhost.com

kemalseker

Yeni üye
Katılım
15 May 2022
Mesajlar
1
Tepki
0
Bildiğiniz üzere 18 Nisan tarihinde Keyubu adlı firma VMWARE / VCENTER hacklenmişti ardından 30 nisan tarihinde ise Dehost, Hostapot, Oculeth, Hostapot, Goveri, Hostlayici, Saganetwork, Webcity, Viyontek, Webilox firmaları da hacklenmişti.
VMWARE / VCENTER / ONATWEB açığı hala devam etmekte olup bugünkü etkilenen de Kayizer oldu.

6oybujf.png

csaoa44.png

Müşteri verilerinin bulunduğu (Ad, soyad, adres, fatura, e-posta, TC Kimlik Data, sunucu şifreleri) web sitenin de ihlalden etkilendiği ve web sitenin bakıma alındığı görülmektedir.
elz3wrl.png

2r26d61.pngDGN veri merkezinin twitter linki: https://twitter.com/dgnplus/
Veri merkezi taraflı herhangi bir elektrik kesintisi bulunmamaktadır, bu açıklama yanıltıcıdır, Kabinde bir kesinti olsa dahi Raid yapısına sahip olan Xeon sunucular elektrik kesintisi esnasında veri kaybı yaşaması %0.001 oranındadır ve bu oranı birden fazla cihazın yakalaması ise imkansızdır. Kayizer adlı firma'nın tüm Xeon sunucuları kapalı durumda, kendilerinden hizmet alan tüm arkadaşlarımızın sunucuları kapalıdır, en az 30 cihazın kapalı olduğunu biliyoruz.
Hem cihaz sayısında yalan söyleniyor hem de veri ihlali yapılıp hacklendiği elektrik kesintisi bahanesiyle örtbas ediliyor.

Müşterilerinin verilerini ihlal eden ve ilgili durumu KVKK'ya bildirmekle sorumlu olan firma yaşamış olduğu hack saldırısını örtbas ederek yasal sorumluluklarından kaçmayı hedefleyen bu firmanın yapmış olduğu yasal suça sessiz kalmayın!!!
İhlalden etkilenen müşteriler;

linkleri üzerinden durumu ihbar edebilirsiniz.
 
Üst Alt