1.2 Milyon Dolara Satılan Virüs Dolu Bilgisayar

Bir dizüstü bilgisayar düşünün içinde WannaCry, BlackEnergy , ILOVEYOU, MyDoom, SoBig ve DarkTequila gibi 6 tane virüs yazılımının bulunduğu eski bir bilgisayar. Size bunun fiyatının 1.2 milyon dolar olduğunu desek inanır mıydınız? Çin'de Guo O Dong adlı internet sanatçısı ve Deep Instinct adında bir şirketin oluşturduğu “Kaos’un Kalıcılığı" adlı sanat projesinde böyle bir bilgisayar açık attırmada. Guo O Dong bir sayfaya verdiği röpörtajda bunu "geçmiş tehditler kataloğu" olarak isimlendirdi.

virüs-dolu-bilgisayar.png

Guo O Dong, Samsung 2008 modelli bu virüslü dizüstü bilgisayardaki zararlı yazılımlarının yayılmasını engellemek için Deep Instinct ile iş birliği yaptı. Bu dizüstü bilgisayarda herhangi bir ağ bağlantısı bulunmuyor ve kesilmiş durumda. Bilgisayarı alacak kişinin bu zararlı yazılımları yaymayacağına, yaymamak üzere alacağına sözleşme imzalaması gerekiyor. WannaCry, BlackEnergy , ILOVEYOU, MyDoom, SoBig ve DarkTequila yazılımları zamanında 100 milyar dolara yakın devlet ve bankalar olmak üzere bir çok insana hasar vermişti.

Tabi insanımız durur mu, bu olaylardan sonra tepkisini eksik etmedi.
bana 1000 tl verin virüsleri silerim hatta faturasını bile çıkartırım
bilgisayarımı virüs doldurup satıyorum alacak var mı
aynı benim bilgisayar ya bu kadar para ediyormuydu
para verilmez buna ben beleşe dahi yaparım
adamlar pcnin etrafına sarı çizgi çekmiş sanki etrafa gerçek virüs saçıyor :D

Chernobyl

Eski üye
Tepki
7
Yakın zamanda alıcısı çıkacaktır kuşkusuz : ) biz de takipçisi oluruz.

Üst Alt