Genel

Kişisel Blogların Günümüzdeki Yeri

Dünyada ve ülkemizde yaygın olarak bloglar bulunuyor. Blog web ve log kelimelerinden oluşturulan bilgi paylaşma platformudur. Blog türlerinden biri olan "Kişisel Blog" popülerliği yitirmekte.

İnternetin gelmesiyle insanlar internetle tanıştı. 2000’li yıllara yaklaşırken web sayfası açmak popülerleşti. İnsanlar uzun yazılarını, hikayelerini, anılarını paylaşacak bir platform arayışında blogları keşfetti ve kişisel blog açma yönünde ilerledi. Kişisel bloglar açıldı bir çok yazı paylaşıldı.

Kişisel Blogların Popürlerliği Hangi Konumda?

Blog açma WordPress ve Blogspot gibi yazılımların ücretsiz blog sağlamasıyla popülerleşti. 2010 yılına kadar Kişisel Bloglar pek popülerken, bu yıllarda popülerliğini azalttı peki neden? İnternetin gelişimiyle, internet üzerinden para kazanma yolunda kolaylaşma sağlandı. İyi para kazanmak için sitenizin ziyaretçi sayısının yüksek olması gerekiyordu. Kişisel blogların diğer bloglara göre ziyaretçi oranı düşük olduğu için insanlar farklı türde bloglara geçiş yaptı. Bilgi, sağlık, gelişim, oyun, haber ve diğer türlerde siteler gelişti ve kitlesini attırdı.

Ekli dosyayı görüntüle 1323

Kişisel Blogların Ziyaretçisi Neden Azaldı?

Kişisel blogların ziyaretçisinin azalmasının temel sebebi sosyal medyadır. İnsanlar birbirlerinin düşüncelerini ve fikirlerini merak ettiklerinde veya paylaşmak istediklerinde blogları kullanıyordu. Blog açmakta eğer fazla bilgili değilseniz biraz zahmetli bir iş oluyor. Sosyal medya ağlarının gelişmesiyle insanlar buraya yönlenmeye başladı. Artık insanlar düşüncelerini, fikirlerini ve yaşadıklarını Twitter, Instagram veya sözlük sitelerinde paylaşıyor.

Kişisel bloglar artık kişisel sözcüğünden çıkmış durumda. Bir blogger sadece fikirlerine yer vermek yerine bir haber sitesi oluyor belki de teknoloji sitesi. Ziyaretçi çekebilmek için yapılması gereken bir davranış.

Yazi icin tesekkurler kardesim.

Bizlerde aa su iyi bende yapayim olgusu oldugu surece bloglarin sonu gelmeyecek. Her gun bir yenisi eklenecek, kalitesizlik devam edip gidecek sonu yok.

Wordpress kullanim ve esneklik yonunden zirvede ama diger yazilimlarinda ondan kaliri yok bence. Medium, tumblr, blogger ve digerleri de Wordpress kadar iyiler.
C
  • C
    Celil
  • 30 Mayıs 2019
Wordpress en iyisi değil mi
Diğer alternatiflerine göre bakıldığında şuan Wordpress en iyi blog yazılımı diyebiliriz. :)
C