İnternetSosyal MedyaTeknoloji

İngstagram’da Beğeni Satın Alma Devri Kapanıyor!

İngstagram denildiğinde sizin için ne ifade ediyor? Kimin ne kadar beğeni aldığı mı? Yoksa fotoğraf paylaşma platformu mu? Eğer beğeni almasa artık bu tarz kavramaların tarihe karıştığını bilin.

İngstagram yenilikleri denildiğinde artık sizin için gösterilmekte olan çalışmaların farklı yönde ilerlediğini söyleyebiliriz. Son günlerde yaşanılan beğeni satın alma sıkıntısı artık sosyal medya devlerinden biri haline gelen şirketin gözünden kaçmadı.

Kişiler arasındaki yanlış anlaşılmalar ve gereksiz problem artık geri de kalıyor. Ne kadar beğenildiğiniz hakkında bilgiler tamamen size özel ve tartışmasız olarak herkesi yoldan çevirip gösteremeyeceğiniz bir duruma dönüştürüldü.

İngstagram Beğeni Sayılarını Kaldırdı mı?

İngstagram’da yapılan değişikler tüm sosyal medya ve teknoloji haberleri sitelerinin dikkatini çekti. Yapılan açıklamalara göre tüm değişik tamamen beğeni sayısının gözükmemesine göre şekillenmektedir. Başta kişi satın almaların artması ve sadece sponsor desteğiyle sağlanan ingstagram profillerin önüne geçilmek isteniyor.

Yapılacak olan çalışmalar tamamen geliştirilmek üzere olan sistemin bir parçası olarak kabul görülmektedir. Çünkü bu tarz sosyal medya devleri asla kullanıcıların tepkisini çekecek davranışlar da bulunmazlar. Düzenli olarak kullanılan alanlar en fazla gelişim gösterirler yasaklama gibi durumlar için daha derin düşünmekte yarar var. Tüm kullanıcıların şikayet etmesi tamamen konuyu farklı bir boyuta taşıyacaktır. Çünkü yapılması istenilen bir durum varsa ona gelen tepkilere göre hareket edilir.

İngstagram Tam Olarak Neyi Amaçlıyor?

İngstagram’ın fotoğraflardaki beğeni yasağı tam olarak gelen şikayetlere göre şekillenmektedir. Kullanıcılar tamamen haksız bir rekabet ortamı olduğu hakkında sorunlar olduğunu defalarca iletme fırsatı buldular. Yapılacak olan çalışmalar direk olarak kişinin ne kadar beğeni aldığını yine kendisinin göreceğini ifade etmektedir.

 

Fakat bu olay tamamen paylaşımların ana beğeni alanına uygulanacak. Örneğin yapılan bir yoruma gelecek olan her beğeni yine herkes görebilecek. Temel olarak alınan esas konu kıskançlık ve diğer unsurların aradan kalkması adınadır. Yapılacak olan değişikler herkesin ortak dili olan beğeni sayısını tamamen eskiye gömecektir. Bu sayede herkes rahatlıkla profillerini paylaşabilir ve haksızlıkta ortadan kalkmış olur. İngstagram yenilikleri genel olarak kullanılmak istenilen her alanda baştan sona yenilenmeye hazır bir şirket olarak biliniyor.