GüvenlikİnternetTeknoloji

Hackerların Yeni Hedefi Microsoft Hesapları!

Hacker artık istedikleri internet ortamı ele geçirmekte pek zorlanmıyorlar. Bankaların hesaplarına varana kadar devam eden süreçte direk olarak mail adresleri bulunup işlemler rahatça yapılabiliyor. Office programı kullananlar artık çok daha dikkatli olmak zorundalar.

Microsoft Office 365 programı üzerinden hack vakaları her geçen gün biraz daha artış göstermekte devam ediyor. Bununla birlikte devamlı olarak kullanılmakta mail adreslerinin ele geçirilmesi fazla zaman almayacaktır.

Bilindiği gibi kredi kartlarının kullanımında bile herkes bir diken üstündedir. Yapılacak olan bir yanlış hamle ve ya bilgisizce açılacak bir mesaj hesap bilgilerimizin başkalarının eline geçmesine neden olabilir. Bu ve bunun gibi yüzlerce hacker yöntemleri mevcut, konu hakkında bilinmesi gerekenlerin hepsi burada hazır bulunmaktadır.

Hackerlar Microsoft Hesaplarını Kullanarak Nasıl Bilgi Elde Etmektedir?

Microsoft üzerinden bilgi sızıntıları konusu son zamanların en çok merak edilenlerin başında geliyor. Sürekli olarak kullanılan Office programları artık tamamen güvensiz bir hale dönüştü. Çünkü çok rahat şekillerde hesap bilgilerine ulaşılıp kötü amaçlara ev sahipliği yapabiliyor.

Bunun için öncelikle e-mail adresleri deneniyor. Gelecek mesajlar gayet normal algılanabilir. Bu kadar yaygın ve resmi adreslerin seçilmesi kullanıcılar tarafından fark edilmesini çok güç hale getiriyor. Ayrıca hesaplar ele geçirilse de devamlı olarak kullanılmakta olan mailler belli bir süre takip ediliyor. Hiçbir değişiklik olamaması eksiksiz bir gizlenme metodu olarak geri dönüş sağlamaktadır. Bu evreden sonra son derece hızlı bir şekilde istenilen bilgileri elde etmek kusursuz şekillerde tamamlanmaktadır.

Office 365 Hesaplarına Nasıl Sızılıyor?

Hackerların Office 365 kullanarak hesaplara sızma yöntemi birden fazla şekille gerçekleşiyor. İlk olarak e-mail atılarak açılması ve içinde bazı bilgilerin sorulduğu formlar gönderilmektedir. İkinci olarak kullanılmakta olan çalışmalar genel anlamda SMS olarak yollanmaktadır.

Düzenlemeler tam anlamıyla çok sinsi ilerlemekte ve bununla birlikte gösterilmekte olan çalışmaların profesyonel oluşu daha da gizlenmelerine neden olmaktadır. Son ay da yapılan açıklamalara göre 1.5 milyon kişinin bu tarzda tuzağa düştüğünün altını çizmekte yarar var. Sayı bu kadar yüksekken ve hala ilgili kişiler bulunmamışken Office hakkındaki maillere dikkat etmek önemli bir konudur. Microsoft Office 365 hack olayları gün geçtikçe artmaya devam ediyor.