HaberlerİnternetTeknoloji

Google Youtube Videolarını İzledi!

Google dediğimizde bilgisayar kullanan herkesin yakından bildiğini söyleyebiliriz. Sadece bir arama motoru olmaktan çıkalı çok oldu. Şirket bilinen ve bilinmeyen birçok kulvarda boy göstermeye devam ediyor. Youtube için gerekli olan bir çalışmayı üstlendi ve sonuçlar oldukça ilginç gözüküyor.

Google’ın Youtube videoları izlemesi hakkında merak edilen çok fazla detay var. Dünya’nın bir numaralı video izleme kanalı olan Youtube evinde internet olan herkesin yakından bildiği bir sitedir.

Milyarlarca dolar pazar hacmine dahil olan şirket bu kadar kalabalık bir ortamı yönetmekte zorluk çekiyor. Atılan videoların ne ölçüde neyi amaçladığını tespit etmek imkansız gözüküyor. Ancak Google tam burada devreye girdi ve 2019 yılına girildiğinde bu yana atılan 1.000.000.000 videoyu baştan aşağıya izledi.

Google Youtube Videolarını İzledi mi?

Google ve Youtube ikisi de son derece popüler internet sitelerin başında geliyor. Aklınıza gelebilecek her türde kültür, ülke, amaç vb. nedenlerden ötürü kullanılmakta ve her geçen gün biraz daha büyüyorlar. Tabi ki bu büyüme bazı noktalarda açık verilmesine neden olmaktadır. Devamlı olarak kullanılan ve bununla beraber neler olup bittiğini anlamak adına gösterilmekte olan çalışmaların nelere mal olduğu da açıklandı.

Binlerce çalışan ve üzerine ayrı bir ekip kurulmuş durumda. Aynı zamanda yüz binlerce dolar para harcandığı da bilgiler arasında yer alıyor. Yapılan ve izlenen videoların arasında 90.000 kadar terör ihlali sayılan içerikler bulundu. Bilgilendirmeyle hemen siteden kaldırıldı.

Google Neden Youtube Videolarını İzliyor?

Google’ın Youtube videolarını izlemek için binlerce sebebi olabilir. Google genel anlamda kullanıcı tabanlı hiçbir zaman çizgisi bozmayan bir yapıda ilerliyor. Herkesin rahatlıkla kullanabildiği site için çalışmalar çok yönlü ilerliyor. Aynı zamanda gösterilmekte olan çalışmalar neticesinde marka değeri yükselmeye devam ediyor.

Youtube kendi firması olarak böyle bir işlem yapmaya güç yetirememiş olmalı. Sunulan hizmet karşılığında yüklü bir bedel ödediği zannediliyor. Çünkü video yayımları yine bulunan ülkenin koşullarına göre şekillenmek zorunda yoksa kapatılacaktır. Bu tarz nedenlerden dolayı kontrol farklı sistemde ilerlemektedir. Google’ın Youtube videoları izlemesi için kesinlikle bir anlaşma yapılmış olması gerekmektedir.