TeknolojiWebmaster

Google Webmaster SEO Denetleme Oyunu

Google’ın performans temalı olarak piyasaya sürdüğü yeni oyun webmasterlar için oldukça rağbet gördü. Google Lighthouse puanları dikkate alınarak eğlenceli bir asteroit patlatma amaçlı oyun tasarlandı. Şirketin Mobil Çözüm Danışmanı Martin Schierle, kişisel hesabından duyurdu.

Oyunda karşılaşacağınız asteroitler, SEO denetiminize dayanmakta ve boşa yer kaplayan kaynakları temsil etmektedir. Oyunun sonuna geldiğinizde Lighthouse puanınızı da gözden geçirebileceksiniz. Bu konuda yapacağınız iyileştirme işlemleriniz dolayısıyla oyundaki performansınızı da iyileştirecektir. Seo çalışmanızı denetlemeniz adına mükemmel bir fırsatın yanında eğlenceli vakitte geçirebileceksiniz.

Üstelik yoğun çalışmalarla yapım sürecini tamamladı. Ağustos 2018 tarihinde geliştirmeye başlandığı açıklanmıştı. Bu yüzden grafiklerine aldanarak asla basite almamanızı öneririz. Şayet göreceğiniz tablo karşısında hayretle kalacaksınız.

Webmaster Performans Oyunu Ne Anlama Gelmekte?

Oyun sayesinde performans istatistiğinizi görselleştirme imkânı bulacaksınız. Google Lighthouse puanınız, ne kadar yüksekse geminizdeki patlayıcı silahlarınızda o kadar güçlü olacaktır. Özellikle güvenli bir siteye sahip olan Webmasterlar oyunda ekstra kalkana da sahip olabilecekler.  

Oyunda Birçok Detay Bulunmakta

  • Her seviyeye uygun temsili performans ölçüsü.
  • Her asteroit sitenizde yüklü olan kaynakları göstermektedir.
  • Kendi içlerinde farklı renklere bürünmeleri kaynağın ne kadarını kullandığını göstermektedir.
  • Özellikle turuncu asteroit, depolama kaynağınızın %85’ten daha az yer kapladığını belirtir.
  • Yeşil asteroitler ise mevcut kaynağın %85’in üzerinde kullanılması anlamına gelmektedir.

 Webmaster Oyununa Oynama

  • Buraya tıklayarak oyunun web adresine erişim sağlamalısınız.
  • Açılan sayfada sitenizin URL adresini yazmanız gerekecek.
  • Ardından Lighthouse web sayfanızı denetleyerek ona uygun optimizasyon yapacak.
  • Google Lighthouse puanlarınızdan ilham alınan uzayın derinliklerinde asteroit yani SEO avının tadını çıkaracaksınız.

Webmaster Oyunu’nu Nasıl Kontrol Edeceksiniz?

Klavyenizde bulunan ok tuşlarını ve boşluk tuşunu kullanmanız yeterli olacaktır. Üst kontrol tuşu, uzay geminize güç verecek ve sağ ve sol tuşlar ile geminize yönlendirme yapabileceksiniz. Boşluk tuşuna basarak da gelen site kaynaklarınızı patlatmaya çalışacaksınız aksi takdirde uzay geminiz havaya uçacaktır.

Webmasterforum

Webmasterforum

Webmasterforum