Whatsapp'ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Chernobyl

Yönetici
Admin
WF
1339


Whatsapp'ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Facebook’un bünyesinde yer alan Whatsapp uygulamasında silinen mesajların nasıl okunacağının bir yolu ortaya çıktı. Whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl okunur diye merak edenler kesinlikle bu yazımızı okusun. Yani siz birine mesaj gönderdiğinizde karşı taraf bu mesajı okumadan silseniz dahi, karşı taraf o mesajı isterse okuyabilmektedir. Bir sohbet esnasında konuştuğunuz bir kişi size gönderdiği mesajı eğer sildiyse, Whatsapp programını telefonunuzdan kaldırın ve tekrardan yükleyin.

Yanlış duymadınız programı kaldırıp tekrar yüklediğinizde, mesaj geçmişiniz otomatik olarak yedeklenmiş olacağından silinen mesajı görme imkanına sahip olacaksınız demektir. Çevrimiçi olduğunuz sırada size gelen bir mesaj silinirse, bu mesaj silindi diye bir not görürsünüz. Aslında burada silinen mesaj, sohbet bölümünden silinmiş olsa da telefon hafızasında saklanmaktadır.

Whatsapp’ta Silinen Mesajları Okuma

Telefonunuzdaki programdan silinen mesajları okumanın bir başka yolu da, Android cihazlar üzerinden indirilebilen bir uygulama olmaktadır. Size mesaj gönderen kişi gönderdiği mesajı silmiş olsa da, Whatsapp’ta silinen mesaj okuma imkanı tanıyan bu uygulama ile gönderilip silinen mesajları depolayabiliyorsunuz. Burada sadece şunun altını çizmek istiyoruz ki, bu tarz uygulamaların güvenilirliği her zaman tartışma konusu olmuştur.

Özellikle son dönemde bu şekilde bazı tekniklerle mesajın okunabildiğini fark eden Whatsapp yetkilileri şimdi yeni bir güncelleme ile bu sorunu düzeltmek için uğraşmaktalar. Yayınlayacakları bir güncelleme ile bu soruu düzeltmeyi amaçlayan yetkililerin, bu güncellemeyi ne zaman yayınlayacakları ise hala merak konusu olmaktadır. Sizlere Whatsapp’ın bu sorunundan bahsettikten sonra, az bilinen birkaç özelliğinden de bahsetmek istiyoruz.

Birçok kişinin sıklıkla kullandığı emoji arasından bazen istediğimiz olanını bulmakta zorlanmaktayız. Fakat Whatsapp’in bir özelliği sayesinde aslında istediğiniz emojiyi kelime kullanarak arayabilmektesiniz. Bunun için “auto correct” özelliğiniz açık olmalıdır. Whatsapp’ta silinen mesajlar nasıl okunur sorusunun cevabını verdikten sonra, emoji bulma gibi birkaç özellikten daha bahsetmeye devam edelim.

Özellikle grup sohbetlerinde sürekli gelen mesaj sesi canınızı sıkıp moralinizi bozabilir. Bunun için grup sohbetini sessize al seçeneğini kullanabilirsiniz. Böylece artık grup konuşmaları sizi hiçbir şekilde rahatsız edemez. Yine paranızın boşa gitmemesi için, ayarlar kısmından veri kullanımına tıklayarak medyanın otomatik olarak indirilmesi ayarlarını değiştirebilirsiniz.
 

Chernobyl

Yönetici
Admin
WF
Merhaba ,

Evet bu uygulama üzerinde bir çok zaafiyet söz konusu, fakat tespit edildiği takdirde en kısa sürede müdahale ediliyor. En küçük örneği yakın zamanda oldu arama kısmında, yaşı 15 aralığında olan bir genç kardeşimiz açık tespit etti ve 5 bin dolar para ödülü aldı. Açık ise hızlı bir şekilde kapatıldı.

Zaafiyet tam olarak karşı ile yapılan sesli konuşmada izinsiz olarak görüntülü arama moduna geçiş hakkı tanıyordu.
 
Üst Alt