• REKLAM ALIMI: Uygun fiyata reklam vermek istermisin? hemen bir konuşma başlat.TIKLA
  • Paylaşım yap hediye kazan! Domain, Hosting, Premium Hesap, ve Daha Fazlası İçin Tıkla!
  • İlanınızı sabitletin, daha çok kişiye ulaşın, Daha çok kazanın!
  • WF - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Özgürce e-ticaret keyfini çıkarın ücretsiz hemen KAYIT OL
  • Önemli Uyarı !> Foruma yeni üye olan her üye, site tanıtım hakkına sahip değildir! Daha Fazlası İçin Tıkla!

Türkiye’nin En İyi Oyunları Belli Oldu

Kahraman

WF
Kullanıcı


Türkiye’deki oyun geliştiricilerini teşvik etmek amacıyla 2012 yılından beri düzenlenen Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri sahiplerini buldu.

Yılın en iyi oyunu ödülü, MobGe tarafından geliştirilen Viking temalı Oddmar ile Rootcraft imzalı puzzle oyunu Dotcraft arasında paylaştırıldı. Daha önce Apple Tasarım Ödülü de kazanan Oddmar, bu yıl aynı zamanda En İyi Mobil Oyun, Görsel Sanat, ve Anlatı ödüllerinin de sahibi oldu.

Yılın En İyi PC oyunu kategorisinde ipi göğüsleyen yapım Abyss Gameworks tarafından geliştirilen bilimkurgu bulmaca oyunu Tartarus olurken, Panteon Oyun ve Eğitim Teknolojileri tarafından geliştirilen platform oyunu Mobu 2 ise En İyi İşitsel Sanat ödülüne layık görüldü.

TeamTrap imzalı bulmaca oyunu Swaps and Traps Yenilikçilik ödülünü kazanırken, Jüri Özel Ödülü ise Dotcraft (Roadcraft) ve Yumak’a (Berk Yuksel) gitti.

Törende konuşma yapan BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, “Son yıllarda bilgisayarların hızlanması, cep telefonlarının aktif kullanımı, tablet ve masaüstü bilgisayarların etkin kullanımı ile bireyler hızlı bir şekilde bilgiye ulaşarak var olan bilgilerini çevresiyle rahatlıkla paylaşabilmektedir. Bu iletişim araçlarının internet ortamında aktif kullanımı ile insanlar vakitlerinin çoğunu dijital ortamlarda harcamaktadırlar” dedi.
 
Üst Alt