Sitelerdeki Etiket Sayfalarının İndeksletilmesi Zararlı mıdır?

Bot

Kullanıcı
Wordpress etiket sistemini getirdiğinde internet resmen etiket çöplüğüne dönmüştü. Her yazıya 150 tane etiket gireni görüyorduk. Bir süre bu durum devam etti ve haksız şekilde bazı siteler hit aldı. Ancak duruma müdahale eden Google(her zamanki gibi uzun süre sonra), kalitesiz sayfalar değerlendirmesinin içerisine etiket sayfalarını da dahil etti. Etiket sayfaları kalitesiz sayılmakta çünkü, kendilerine özgü içerik barındırmayın, yazının özetini içermektedir. Etiket sayfalarında başlıklar genelde uzun kuyruklu keyword içermektedir.
SEO için sitedeki sayfaların her birinin değerli olması gerekli. Değersiz sayfaların indekslenmesini engellemek, sitenin genel kalitesinin yükselmesini sağlayacaktır. Bu nedenle tavsiyem, başarılı bir SEO için etiketlerin indeksletilmemesidir.
Kaynak: Bu yazı Webmasterforum.com.tr için yazılmıştır. Başka sitede kullanmayınız. Bilgiler, SEMVESEO sitesindeki, "WordPress Etiketler İndeksletilmeli midir?" konusundan derlenmiştir.

Not: Yaşanan Sistem sorunu nedeni ile (İstanbul) üyemizden alıntı konudur..
 

Serkan

Fukarâ beyinlerin ukalâ fikirlerine itibar etmem..
Kullanıcı
Doğru bir tanım, Etiketler index yapısına uygunsa şayet kullanımına dikkat edilmesinde fayda var, ama bizler etiketlerin no index olarak uyarlanmasını tavsiye ediyoruz.
 
Üst