Neden İos değilde Android ?

Chernobyl

Yönetici
Admin
WF
Merhaba arkadaşlar, evet günümüz telefon kullanıcılarını ikiye bölen soruyla başlayalım. Sizden gelen negatif ve pozitif yorumlar üzerine konumuz sürüklensin. Belki kullanışlı ama haberimizin olmadığı appler hakkında da bilgi sahibi oluruz.

Neden İos değilde Anroid ?
 

Celil

WF
Kullanıcı
Android baş tacıdır :)
• Açık kaynak kodlu olması sayesinde her telefon üreticisi kendine göre telefonu yazılımını özelleştirebilir.
• Developerlar uygulamalarını *genellikle* ilk Android'e çıkarıyor. Ek olarak bir çok uygulama sadece Androidde bulunuyor.
• Apple telefonlarının gereksiz pahalı olmasıyla Android daha çok tercih edilir.
• Android'in devi Google olduğundan, andorid içerisinde bir çok şeyi gmailinize bağlayabiliyorsunuz. Telefon değiştirseniz bile birebir verilerinizi kopyalabiliyorsunuz.
 

hackeray

Yazar
Bunun tek bir açıklaması, az çok fiyat performans bakımından kaynaklanmaktadır. Ancak bu demek olmuyor ki Android daha iyi. Çünkü bir developersanız, hem Android hem de İOS platformlarından yazım işlemini simüle edin. İOS'un güvenirliğini ve erişilebilirliğini gözden kaçırmanız imkansız olacaktır. Üstelik Android'te tek bir izinle hayatınız kararır. Fakat İOS ne yaparsanız yapın bütün mekaniklerini stabil bir şekilde dizayn etmiştir. Ucuz bir teknolojiye erişmek mi? Bilgilerimiz o kadar değerli değil mi? Asıl bunun cevabını vermeliyiz...
 
Üst Alt