Kaliteli Reklam Firması Nasıl Anlaşılır?

WMF

Kullanıcı
19 Haz 2018
206
1
0
26
bursa
webmasterforum.com.tr
Cinsiyetiniz
Erkek
Mesleğiniz
Webmaster
Kaliteli Reklam Firması Nasıl Anlaşılır?
Webmasterlar Günümüzde reklam firması hizmeti sunmak artık çok kolaylaşmıştır. Yaklaşık 200$ bir yatırımla herhangi biri reklam yayıncılarına oldukça geniş imkanlar sunacak alt yapıya sahip olabilir. Yine de firmaları iyi yapan bazı etkenler mevcut:

Kurumsal yapısı
Arkasında güçlü bir sermaya oturmuş bir kurumsal yapıya sahip firmalar tecrübelerini yayıncılarına çok daha iyi aksettirebilirler.

Hizmet Kalitesi
7-24 saat sorulara cevap alınıp alınmaması. Müşteriye, ölçülü, dengeli kurumsal yaklaşımı

Yayıncı Politikaları
Reklam verenlerin belirli bir kar politikaları vardır. Örneğin google için bunun %50 olduğu söylenmektedir. Firma bu politika sayesinde yayıncılarından elde ettiği 100 tl'lik gelirden 50 tlyi işletim ve diğer giderlerine yönlendirebilmektedir. İyi firmalar daha yüksek yüzde vererek yayıncılarına kazandırırlar.

Teknik Olanakları
Sunulan teknik yapının hızı, stabilitesi ve uptime oranı.

Örneğin 24 saatte 1 saat hizmet veremeyen bir reklam veren teknik alt yapısı demek size 1 saat boyunca para kazandırmayan verimsiz bir yapı demektir.

Gelip geçici firma sorunu. Baştan iyi planlanmamış, sağlam temellere oturtulmamış ve kısa yoldan sahiplerini zengin etmeyi hedefleyen ve vizyonu yetersiz firmalar geçici olurlar. Bunun anlamı bir noktada yayıncılarına ödememeye veya eksik ödemeye başlarlar. İyi reklam verenler giderek yayıncılarına daha çok kazandırırlar. Yayıncıların artmasına paralel daha çok reklam alır ve satarlar. Ayrıca yeni atılımlarla sürekli gelişirler.

Sadece tık ücretlerine bakıp karar vermeyin. Teknik alt yapısına bakın. Firmanın geçmişi ve geleceğini görmeye çalışın. Bazen satış başına, üye başına reklam verenler size daha çok kazandırabilirler.

Genelde yeni reklam verenler yayıncılarına daha çok kazandırırlar. Zamanla bir ideal tık başı ücret dengesi çıkar. Neticede ortada üretilen bir kar paylaşımıdır özetle. Siz kazandırmadığınızda reklam verende yayıncılarına ödemez.

Kaliteli reklam verenin kalitesi özetle şunlar belirler:

* Yayıncılarına verdiği teknik destek. Yayıncıların muhtemel 1000lerce soruları vardır ve bunları ne oranda cevaplayabilemektedir ve ne hızda. Bunun için firmaya bir kaç soru sorun ve hızını ölçün. Adresleri, telefonları belli mi? Kontrol edin veya ettirin.

* Vizyonları, gelişmeye açık yenilikçi bir görüş sahibimi kişiler bakın. Bunun için bir süre firmayı ve hareketlerini gözleyin. Sayfa tasarımları, teknik alt yapıları zaman içinde ne durumda oluyor bakın.

* Test edin, test etmek kolaydır eskiden 10 tl kazandığınız başka bir sponsorun yerine yeni firmayı koyun ve bir süre bekleyin. Bazı
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
zamanla daha çok kazandırırlar çünkü bir optimizasyon teknolojisi kullanırlar bunuda düşünerek testi yapın.

* Araştırın firma hakkında google da veya başka yerlerde olumsuz fikirler var mı? Peki bunlar inandırıcı mı ya da ard niyetle mi yazılmışlar. İşin enteresanı bazı kişiler çok kazandıkları sponsorları paylaşmaz. Başkaların öğrenmesi durumunda gelirlerin azalacağı düşünürler. Ancak önemli olan ilk aşamada ödeyip ödememesidir ve bunun bir ispatı var mıdır, ödediğine kanaat getirdiyseniz rahat olabilirsiniz. Ancak burada bitmez test edip size faydasını ölçmelisiniz.

* Minumum ödeme miktarı ve ödeme süresi: En az ödeme miktarı enteresan bir onudur. Belirli oran kişi bu min ödemeyi geçememekte ve kazançları yayıncı firmada kalmaktadır. Bu oran yükseldikçe yayıncı açısından kötü olmaktadır. Daha sık ve daha minik ücretler ödeyen firmaları tercih edin. Örneğin google adsense 200tl altına ödeme yapmamaktadır net 30 gün prensibiyle yürütülmektedir.

* Yaşı, köklü ve oturmuş finans sistemine sahip siteler daha iyidir. Firma geçmişlerini araştırın. Yaşı 5 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren reklam verenleri artık köklü olarak kabul edebiliriz. Bunların zaman içinde biriken tecrübeleri ve işleyen bir finansman ve ödeme sistemleri vardır. bunun için adresinden kontrol edip ne zaman kurulmuş bakabilirsiniz. Açık adresleri, telefon vb. iletişim sitedekiyle uyumlu mu?
İşi abartıp google map dan adreslerine ve bulunduğu bölgeye bakabilirsiniz. Daha lüks semptlerde kurulmuş firmalar daha güçlü sermayeye işaret edebilir. Ayrıca firma hakkında kurucuları kimdir, daha önce ne işler yapmış (başka bi reklam veren firması batırmış mı mesela bu yenisini yine dolandırma amaçlı mı açacak araştırıp bakın)


* Kötü tasarlanmış özensiz sunuma sahip firmalar baştan kaybeder. İyi tasarım ve kötü tasarım çok rahat ayırt edebilirsiniz. Site karmaşık geliyorsa ve zor ise kötü tasarlanmıştır. Tasarımına özenmeyen birinden işlerine özenmemesi beklenebilir. Ya da site bir geçiş dönemindedir. Tasarım iyileştirmeleri dikkatle takip etmelidir.

* Başkalarına değil kendi gözlemlediklerinize inanın. Ve reklam verenlerin de sizin benim gibi insanlar olduğu unutmayın. Hatalar yapabilirler. Amacınız daima en iyilerle çalışmak olsun. internetten para kazan
 

Yasal

  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Webmasterforum.com.tr Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre Tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. (WF) hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler Buradan geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Webmaster Forum, yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapılacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
3,678
Mesajlar
5,550
Kullanıcılar
1,363
Son üye
tahaniwi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.