• REKLAM ALIMI: Uygun fiyata reklam vermek istermisin? hemen bir konuşma başlat.TIKLA
  • Paylaşım yap hediye kazan! Domain, Hosting, Premium Hesap, ve Daha Fazlası İçin Tıkla!
  • İlanınızı sabitletin, daha çok kişiye ulaşın, Daha çok kazanın!
  • WF - Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Özgürce e-ticaret keyfini çıkarın ücretsiz hemen KAYIT OL
  • Önemli Uyarı !> Foruma yeni üye olan her üye, site tanıtım hakkına sahip değildir! Daha Fazlası İçin Tıkla!

İnstagram'dan Para Kazananların Sırrı

Ticaret Puanı MuratAksoy (0)

MuratAksoy

Kullanıcı
Onlar benim gibi, sizin gibi sıradan insanlar. Sadece, tek farkları instagramı biraz daha bilinçli ve aktif kullanıyor olmaları. Sizde belki günün büyük bölümünü instagram’da geçiriyorsunuz, belki sürekli paylaşımlar ve takibe takip stratejisi ile büyümeye, takipçilerinizi geliştirmeye çalışıyorsunuz ama bir türlü o ivmeyi kazanamadınız. Peki, ne yapmanız gerekiyor?

Bu konuda ilk dikkat etmeniz gereken, içeriklerinizi ve takip stratejinizi “ para kazanmak” için değil, daha çok samimiyet hissi uyandıran doğal paylaşımlar ile bu işe başlamanızdır.

Sonrasında, ciddi takipçi sayılarına ulaşmış profilleri inceleyerek “ Siz neler yapabilirsiniz? “ sorularını kendinize sorarak samimi yanıtlar vermelisiniz. Hiçbir başarı, tesadüf değildir. Burada viral yani farkında olmadan yapılmış hissi verilecek, ya da amaç belliyken bunu senaryo ile değil, doğal biçimde gerçekleşiyormuş görüntüsü ile oluşturmanızla başlayabilirsiniz. Şuan bile, en çok tercih edilen marka reklamları, aslında bu şekilde yapılıyor. Fark etmemiş olsanız da, sizin bilinçaltınız birçok görsel ve video da, aslında verilmek istenen hissi ve duyguyu çoktan aldı bile 

Bir diğer yöntem, orijinal içerikleri keşfedin! En çok yapılanla değil, ilk yapılanla büyük sıçramalar yakalarsınız. İlk izlediklerimiz içerisinde, hatırlayın : “ Örümceeekk, korktun mu? , Yılaaaan, korktun mu? “  Ben dâhil, eminim birçoğunuzun önce olumsuz tepkisini, sonrasında birçok yer de aramanıza sebep olacak gizli hayranlığınızı kazandı o video.

Bu ve buna benzer durumlar aslında sadece İnstagram değil, artık birçok mecrada işe yarayan taktiklerdir. Belki de hiç farkında olmadan söylenen “ B.kta çıkabilir. Güvenemiyorum da !” sözü, artık birçok gündelik sohbetimiz de dahi, kullanılan bir terim oldu. Olmadı mı? Fazlasıyla oldu oldu 

Takipçilerin artışı, sadece beğeniyle gelmez. Antipatik hallerde de, aslında amacınıza ulaşırsınız. Fakat bunu toplumsal tepki çekecek boyutlara taşırsanız, hesaplarınız da ufak birkaç yanlış var demektir. Onları tekrar bir gözden geçirin. Bu yöntem, dikkat etmeniz gereken kurallardan biridir.

Siz bu taktikleri ve daha da önemlisi, kendinize vereceğiniz soruların samimi cevaplar ile aslında kazananlar arasına girmek için kapıyı araladınız demektir.
 
Üst Alt