EVLİLİKDE AİLEMİZİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUGU

WebmasterForum

Ceo
WF
Kullanıcı
19 Ara 2017
450
1
18
29
16 | Bursa
wf.com.tr
Cinsiyetiniz
Erkek
Mesleğiniz
webmaster
EVLİLİKDE AİLEMİZİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUGU
Evlilikle ilgili olarak günümüzde yapılan araştırmalar da sosyo kültürel farklılıkların evlilikte karşılaşılan problemleri artırdığını göstermekte. İnsanların hayata bakış açıları adetleri gelenek ve görenekleri farklı farklıdır.

Ayrıca bu gibi durumlarda insanlar birbirlerinden etkilenip her iki taraf diğerinde görüp beğendiği tarafları alarak zaman içinde karşılıklı dengeleyici bir değişme gözlenmektedir. Taraflar birbirinden hep kendi düşündüğü gibi düşünmesini hareket etmesini istediğinde problemlerin çıkması kaçınılmaz bir olaydır.

Anne baba ve yakın aile büyüklerinin bilhassa küçük yaşlarda alınan eğitimdeki tesiri elbette çok büyüktür. Bununla beraber insanlar ailelerinde gördükleri davranışların zararlı tesirlerini idrak ederek ileride bu davranışlardan tamamen kaçınabilmektedirler. Bu ihtimaller gözönüne alınmalıdır. Ailede böyle kimselerin sayısı çok mudur? Bu tip kimseler ailede ne kadar çok sayıda ise zararlı tesirleri de o kadar çok olabilir.

Böyle istenmeyen davranışları olan kimse veya kimseler ile beraber yaşamak veya sık sık beraber olmak söz konusu mudur? Bu ileride ihtimal dahilinde midir? Bu da ileride pek çok problemin doğmasına sebep olabilecek bir durumdur.

Ne mükemmel insan ne de mükemmel aile bulmak çok zordur. İnsanların her zaman değişebileceği yüce Rabbimiz’in affedenlerin en merhametlisi olduğu da unutulmamalıdır.
 

Yasal

  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Webmasterforum.com.tr Adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre Tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. (WF) hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler Buradan geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Webmaster Forum, yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacak ve size dönüş yapılacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
3,678
Mesajlar
5,550
Kullanıcılar
1,363
Son üye
tahaniwi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.