Avrupa Parlamentosu seçimleri sonuçlandı

Chernobyl

Yönetici
Admin
WF
1322


Almanya’da yapılan Avrupa Parlamentosu seçimleri kesin olmayan sonuçlara göre Yeşiller Partisi %22 oy alarak birinci parti oldu.

Fransa’da ise Ulusal Birlik Partisi %23.2 oy alarak birinci parti oldu. Avusturya’da Başbakan Kurz’un yönetimindeki parti ise son yaşanan skandallardan dolayı oy kaybı yaşadığı seçim sonuçlarına yansımış.

Yeşiller Partisi daha önceki seçime göre oyunu %11,1 artırmış ve parlamentoda 22 sandalyeye sahip. Merkel’in partisi olan CDU %21,9 CSU ise %6 oy almış. CDU diğer seçimlere göre %8 oy kayıp etmiş.

SPD bu seçimlerde hezimeti yaşayan parti olmuş, %11,7 oy kaybı yaşamış. Hür Demokrat Parti oylarını artırmış %5,5 çıkarmış. Sol Parti ( Die Linke ) %5,5 oy almış.

Nazi destekçisi parti yükşelişte !

Aşırı sağcı AfD partisi %10,5 ile parlamentoda yerini koruyacak. 6 olan koltuk sayısı 10’a ulaşacak. Seçimlere katılım geçmiş yıla göre %10 oranında artmış.
 

senayo

Kullanıcı
Açıkçası bu durum türkiyeyi olumlu etkilemeyecek zira türkiye'nin mülteci problemi hala devam ediyor. İnternetten okuduğum arsa payının düzeltilmesi davası başlıklı yazıda da belirtildiği üzere Türkiye'deki davalar ve insan hakkı ihlalleri gittikçe artıyor ve kazanan partilerin Türkiye karşıtlığı ortada
 
Moderatörün son düzenlenenleri:

Chernobyl

Yönetici
Admin
WF
@senayo haklısın kazanan partilerin ağırlığı Türkiye karşıtı. Pek olumlu şeyler olmayacak yakın zamanda.

Ayrıca Linki kaldırdım lütfen site tanıtımı yerini kullanırsanız sevinirim.

Sağlıcakla.
 
Üst Alt