GüvenlikTeknolojiYazılım

Finansal Şirketlerin Hepsi 2019 Yılında Güvenlik Uygulamalarını Artırmaya Başladı!

Finansal şirketlerin yaşadığı siber saldırıları her geçen sene biraz daha şiddetli olmaya başladı. Yaşanılacak problemlerin önüne geçmek için savunma sistemleri bir adım yukarı çekilmeye odaklanıldı. Ortak alınana karar herkesi yakından ilgilendiren bir konu haline geldi.

Finansal şirketlerin yaşadığı siber saldırılarına karşı aldıkları önlem hat safhaya ulaşmış durumda. Sürekli olarak para çalınma riski olan internet ortamı hacker tarafından kontrol altında tutulmaya başlandı. Böyle bir durumun tek muhatabı yine şirket yönetimi olacağı için sürekli olarak kullanılan alanlarının daha güvenli olması için çalışmalar yapılmaktadır. Şirketlerin endişelerinin artması son derece haklı görülmek zorundadır.

Çünkü milyon dolarla varan rakamların bir anda yok olması birçok kişiyi suçlu duruma düşürecektir. İspatı mümkün olmayan durumlarla ilerleyen zamanlarda sürekli olarak kullanılan ve internet korsanlarının oyuncağı haline gelen hesaplara son verilmesi isteniyor.

Finansal Şirketler İnternet korsanlarıyla Nasıl Mücadele Etmeyi Planlıyor?

Finansal şirketlerin sanal saldırılara karşı savunma sistemleri her geçen sene biraz daha kuvvet kazanıyor. Bakıldığı zaman tarihler ilerledikçe saldırı seviyesi artarken kayıp veren çok fazla banka ve finans kuruluşu olduğunu görüyoruz. Yapılan seminer ve toplantıların ana konusu genel olarak bu yönde olmak zorunda kalıyor. Müşterilerin güven sağlamayan bir yere para yatırması mantığa aykırı olur. Kimse para yatırmazsa şirketlerin hepsi iflas etmek zorunda kalacaktır.

Yapılmakta olan gönderimler genel olarak kullanıcılara ve diğer yönde yapılacak gelişmelerle iç içe olmak zorundadır. Böyle bir beraber için öncelikle anti virüs sistemleri gibi güçlü ve şifreleme kapasitesi yüksek gelişim sağlanmaktadır.

Finansal Şirketlere Korsanlar Nasıl Saldırılar Düzenlemektedir?

Finansal kuruluşlara saldırı gerçekleştirmesini hedefleyen unsurlar genel olarak dDos saldırıları gerçekleştirirler. Bundan daha farklı olarak fidye yazılımları gibi son derece etkili metotlar uygulanmaktadır.

Yapılacak olan her bilgi sızdırılması ortak çalışılan bir korsan için muhteşem seviyede kabul edilir. Bununla birlikte hiçbir bilgisi olmadığı halde binlerce noktaya saldırı yapabilen korsanlarda bulunmaktadır. Dışardan gelecek bir tehdit kadar firmaların içlerinde de konuya destek veren kişilerin olduğu bilinmektedir. Finansal şirketlerin yaşadığı siber saldırıları son derece etkili olabilmekte ve paraların ortadan kaybolması an meselesi olan bir durumdur.