İnternetSosyal MedyaTeknoloji

Facebook Hesabında Yayınlanan Videolardan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook videolardan para kazanma özelliğini aktif etmesiyle birlikte, konu hakkında Facebook Hesabında Yayınlanan Videolardan Nasıl Para Kazanılır? Sorusunun cevabı, en merak edilenler arasına girdi. Bu yazımızda sizlere, Facebook videolardan para kazanma özelliği hakkında bilgilere yer vereceğiz. Buna göre Facebook videolardan para kazanma şartları taşıyan Facebook sayfaları, yayınladıkları videolardan reklam geliri elde edebilecekler.

Facebook Videolarından Para Kazanma Şartları Nelerdir?

10.000 Takipçi

Facebook videolarından nasıl para kazanılır? Sorusu için ilk şart, sayfanızın en az 10 bin takipçi sayısına ulaşması gerekmektedir. 10 bin takipçiden az olan sayfaların, bu kazanç türünden gelir elde etmeleri mümkün değildir.

3 Dakikalık Videolar İçin 1 Dakika Görüntülenmesi Şartı

Sayfanızdaki videolardan, sadece 3 dakikalık ve üzerindeki süredeki videolardan para kazanabilirsiniz. Ayrıca son 60 gün içerisinde, 3 dakikalık videolarınız için en az 30 bin kez 1 dakikalık görüntülenme almanız şarttır.

Sayfa İçeriğinin Uygunluğu

Sayfa içeriğinin, Facebook topluluk standartlarına uygun olması gerekmektedir. Cinsel içerikli, şiddet, taciz, ırkçılık vb. içerikli video ve sayfalarla para kazanılması mümkün değildir. Ayrıca sayfa içeriklerinizin, telif hakkı içermemesi gerekmektedir. Facebook’un bu konudaki standartlarını ihlal eden sayfalar, 90 gün boyunca uygunluk durumundan çıkarılabilir.

Ülke Uygunluğu

Sayfa sahibinin yaşadığı, daha doğrusu sayfanın yayın yaptığı ülkenin, Facebook videoları ile para kazanma hakkı tanınan ülkeler ve diller arasında olması gerekmektedir. Bu şartı sağlayamayan sayfalar, videolardan para kazanamazlar.

Facebook Videolarından Nasıl Para Kazanılır?

Videolardan para kazanmak için gerekli şartları sağlayan bir sayfanız varsa, 3 dakikalık videolarınızın arasında çıkacak reklamlar ile para kazanmanız mümkündür. Reklamın hangi aralıkta çıkacağını kendiniz belirleyebileceğiniz gibi, doğal bir aralıkta çıkması için bu özelliği Facebook’un uygun gördüğü bir zamana bırakabilirsiniz.

Facebook Para Kazandırma Yöntemleri Güvenilir mi?

Dünyanın en büyük sosyal ağları arasında yer alan Facebook, gerekli şartları yerine getirmeniz halinde farklı yollarla para kazanabileceğiniz platformlardan birisidir. Şartları sağlamanız halinde, Facebook’tan para kazanma yöntemleri son derece güvenilir yöntemlerdir.

Facebook Profilinden Yüksek Gelir Elde Edebilir miyim?

Kazançlarınızı artırmanız, takipçi sayınız ve yayın içeriğinizle doğrudan alakalı bir durumdur. Takipçi sayınız çok yüksek ve para kazanmaya yönelik yapacağınız çalışma için doğru hedef kitleyse, Facebook profilinden yüksek gelir elde etme imkanınızda var demektir.

Facebook Videolarından Para Kazanma Türkiye İçin Aktif mi?

Bu kadar güzel bilginin sonunda, sizleri hayal kırıklığına uğratacak bir haber vermek istemezdik ama, şuan için Facebook videolarından para kazanma özelliği, Türkiye girişli kullanıcılar için aktif değildir. Ayrıca bu özellik için, Türkçe desteklenen diller arasında bulunmamaktadır.

Şunu da hemen belirtelim ki, 2019 yılında Türkiye için de para kazanma özelliğinin büyük olasılıkla aktif olacağı gelen haberler arasında yer almaktadır.