İnternetTeknolojiYazılım

En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

En kullanışlı Google Chrome eklentileri, tarayıcı tercihini Chrome’dan yana yapan internet kullanıcılarına büyük kolaylıklar sunuyor. Bu eklentiler sayesinde işlerinizi hızlı bir şekilde tamamlayabileceğiniz gibi, tarayıcınızın özelliklerini daha eğlenceli hale getirmeniz de mümkün.

Biz bu yazımızda eğlenceden ziyade, genel kullanım için uygun olan en kullanışlı Google Chrome eklentileri hakkında bilgi verdik.

En Kullanışlı Google Chrome Eklentileri

Turn Off The Lights

Eklenti, internet üzerinden video izlemeyi sevenler için tasarlanmıştır. Herhangi bir sitede video izlerken video dışındaki her şeyi karartan Turn Off, aynı görevi görselleri incelerken de yapıyor. Bu sayede izlediğiniz ya da incelemek istediğiniz video ve görsellere, tam olarak odaklanmanızı sağlıyor.

Gmail Offline

Gmail kullanıcılarına büyük kolaylık sunan eklenti, bilgisayarınızda internet bağlantısı olmasa bile e-posta hesabınızdaki maillerinizi silmenizi, e-posta oluşturarak internete bağlandığınızda göndermenizi ve diğer düzenlemeleri yapmanızı sağlıyor.

Color Changer For Facebook

Facebook kullanıcılarının, sosyal medya sitesinin genel görünümünü ve özellikle renklerini değiştirmesini sağlıyor. Klasik Facebook renklerinden sıkılanların tercih edebileceği bu eklenti, Facebook’u daha eğlenceli hale getiriyor.

Goo.gl Shortener

Hızlı bir şekilde URL kısaltma aracı diyebileceğimiz bu eklenti, Google tarafından sunulan goo.gl link kısaltma servisini kullanarak linklerin kısaltılmasına olanak tanıyor. Bir diğer özelliğiyse, kısaltmış olduğunuz URL’leri, tüm sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanızı sağlamasıdır.

Google Mail Checker

Sıklıkla Gmail hesabı kullananlar için tavsiye ettiğimiz en kullanışlı Google Chrome eklentileri arasındaki Mail Checker, tarayıcınızın sağ üst köşesinde kaç mailinizin geldiğini gösteriyor. Bu sayede sürekli Gmail hesabınıza giriş yapıp bakmak zorunda kalmadan, hesabınıza kaç mail geldiğini görebilir ve üzerine tıklayarak maillerinize ulaşabilirsiniz.

Chrome LastPass

Girmiş olduğunuz kayıtlı sitelerdeki kullanıcı adınızı ve şifrelerinizi kaydeden eklenti, bu sitelere girmek için sürekli bu bilgileri yazmak ya da aklınızda tutmak zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Eklenti de bir şifre ile çalışıyor olsa da, tek şifre üzerinden farklı hesaplarınıza kolaylıkla erişebilirsiniz. Uzun süre kullanmadığınız için giriş bilgilerinizi unutabilme riskine karşı, bu bilgileri sağlam bir yere kaydetmenizi önemle tavsiye ederiz.