İnternetTeknolojiYazılım

En İyi SEO Araçları Hangileridir?

Web sitelerinin arama motorları ve kullanıcılara yönelik iyileştirme çalışmalarının geneli olan SEO, sitede kalma süresi ve arama motorları görünürlüğü için web sitelerinin en hayati unsurları arasındadır. Bu çalışmalar için kullanılan en iyi SEO araçları hakkında, detaylar yazımızın devamında yer almaktadır. Yapacağınız çalışmalarınızda etkin bir şekilde faydalanabileceğiniz, ücretli ve ücretsiz SEO araçları bulunmaktadır.

En İyi SEO Araçları

Google Web Yöneticisi Araçları (Google Search Console)

Siteniz hakkında oldukça geniş raporları, Google Search Console yani Google arama konsolu aracıyla ücretsiz bir şekilde edinebilirsiniz. Sitenize verilen cezalar, mobil site sorunsalları, sitenizin trafik aldığı kelimeler ve arama motorlarındaki görünürlüğü gibi onlarca detay, bu araçta yer almaktadır.

Buzzsuma

Siteniz için sosyal medya odaklı yapılan çalışmalarda, tavsiye edebileceğiniz bir araçtır. Sosyal medyada kullanıcıların en fazla beğendiği ve paylaştığı içeriklerin neler olduğunu bilmek, siteniz için sosyal medyaya yönelik çalışmalar için ne kadar güzel olurdu değil mi? İşte bu araç, tamda buna yarıyor.

Screaming Flog Log File Analyser

Web sitenizin URL yapısı fazlaysa, işinize yarayacak bu aracı sizlere tavsiye ediyoruz. Hangi içeriklerinize Google botlarının ulaşamadığını, botların sitenizi ne zaman ve nasıl ziyaret ettiğine kadar farklı birçok analiz yapan Screaming Flog Log File Analyser, en faydalı SEO araçları arasındadır.

Eranker SEO Audit

En iyi SEO araçları arasında bulunan Eranker SEO Audit, web sitelerinde yinelenen içerik kontrolü, resimlerin alt etiketleri, site içi linkleme yapısı, site hızı ve detaylı backlink raporlamasına kadar birçok hizmeti bir arada bulabileceğiniz bir araçtır.

PagespeedAlarm.com

Site hızınızı düzenli aralıklarla otomatik olarak test eden araç, sitenizin hızında önemli düşüş ya da artış olması durumunda bunu size e-posta aracılığıyla rapor ediyor. Bu sayede SEO açısından önemli kriterlerden birisi haline gelen site hızınızla ilgili verilere ulaşabilir, kısa sürede gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Majestic SEO

Ücretli SEO araçları arasındaki Majestic SEO, verdiğiniz ücretin hakkını fazlasıyla veren araçlardan birisidir. Backlink sorgulamaları konusunda rakibinizi didik didik edebilir, çalışmalarınızı bu plan doğrultusunda yapabilirsiniz.

Ahrefs

En iyi SEO araçları arasında bulunan Ahrefs, anahtar kelime sorgulaması ve backlink analizindeki başarılarıyla bilinse de, farklı özellikleri de webmastarlara sunan bir araçtır.