GüncelHaberlerTeknoloji

En İyi Klavye Modelleri (2019)

Bilgisayarla günlük işleri bulunanlar ve özellikle yazı ve oyun gibi özellikleri daha yoğun kullananlar için, klavye kalitesi oldukça önemlidir. En iyi klavye modelleri başlıklı bu yazımızda, bir İngiliz şirketi tarafından yapılan araştırmanın sonucunu sizlerle paylaştık.

En İyi Klavye Modelleri

Topre Realforce 87U

Nitelikli tuş takımları olan ve yüksek hızda yazı yazabilmeye olanak tanıyan klavyenin, aydınlatması yoktur. Ayrıca kablolu bir klavye olan Topre Realforce 87U, özellikle bilgisayardan yoğun şekilde yazı yazanlar için ekonomik ancak hızlı klavyelerden birisidir.

Topre Realforce 104UBS

Türkiye’de bulunmayan ancak yabancı alışveriş sitelerinden sipariş verebileceğiniz klavye, pürüzsüz tuş takımının yanı sıra oldukça sessizdir.

Filco Majestouch-2

Tuşlar arasında 1 santimden biraz daha az boşluk olması, klavye ile hızlı yazı yazma olanağı tanıyor. Ayrıca yanlış tuşa basma sıkıntısını önemli ölçüde ortadan kaldıran tuş takımının bu özelliğine başlangıçta alışmak zor olsa da, alıştıktan sonra yanlış tuşa basma oranı daha düşük olmaktadır. Görünüm açısından biraz kaba olsa da, dayanıklılığı oldukça yüksektir.

PFU Happy Hacking Professional 2

Oldukça ergonomik bir yapıya sahip olan klavye, küçük ve taşınabilir olmasıyla dikkat çekiyor. Klavye üzerinde sayı ve yön tuşları bulunmamaktadır. Enter tuşuna baktığımızda ise, oldukça küçük olduğunu görmekteyiz.

Leopold Fc660c

Sağlam yapısıyla öne çıkan Leopold Fc660c, şirket araştırmasındaki en iyi klavye modelleri arasında yer almaktadır. Kablolu bir klavye olsa da, kablosu USB girişi sayesinde sökülüp takılabilmektedir.

Unicomp Classic 104

Kullanımı eskiden kullanılan daktilolardaki gibi, biraz daha fazla kuvvet gerektirmektedir. IMB tarafından üretilen ve eskiden efsane klavyeler arasında bulunan Model M klavyesi, Unicomp Classic 104’ten esinlenerek üretilmiştir.

Das Keyboard Prime 13

Son derece kaliteli ve kalitesi nedeniyle de pahalı bir klavye olan Das Keyboard Prime 13, en iyi klavye modelleri arasındadır. Bilgisayar oyunlarına merakı bulunanlar için ideal konumlandırılmış tuşları bulunan klavye, aynı zamanda bilgisayarlarını yazı yazmak için daha çok kullananlar için de kullanışlı bir klavye olarak öne çıkmaktadır.

Bunların dışında;

Logitech K780

Microsoft Universal Foldable Keyboard (Katlanabilir)

Corsair K95 RGB Platinum

Gibi modellerde, en iyi klavye modelleri listesinde yer almaktadır.